BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

120 Dolarlık İşlem İçin 9 Bin 500 Dolar İşlem Ücreti Ödedi!

Kripto para yatırımcısı 120 dolarlık swap işlemi için 9 bin 500 dolar işlem ücreti ödedi.

Yayın:

-

120 Dolarlık İşlem İçin 9 Bin 500 Dolar İşlem Ücreti Ödedi!

Ethereum işlem ücretlerinin yüksekliğinden mi şikayet ediyordunuz? Bir de ProudBitcoiner lakaplı kripto para yatırımcısının ödediği işlem ücretine bakın. Reddit üzerinde bir başlık açaran ProudBitcoiner, tüm dünyaya 9 bin 500 dolarlık işlem ücretini nasıl ödediğini açıkladı.

Cüzdan adresi “0xe6e2e0cf5d2686d73abd7d3ba24f46ad5eb31819” olan ProudBitcoiner, DeFi likidite protokolü Uniswap üzerinde bir swap işlemi gerçekleştirirken yanlışlıkla işlem değerinin 80 katı bir işlem ücreti ödedi.

Peki Yanlışlık Neredeydi?

Kullanıcılar genellikle işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için manuel olarak mevcut ortalamanın üzerinde bir ücret teklifi yapabilir. Bu da sistem hatalarıyla birlikte insan hatalarının da olaya dahil olmasına yol açıyor.

ProudBitcoiner’a gelince “Gas” yani gaz Ethereum Blockchain’inde işlem yapmak için kullanılan dahili fiyatlandırma birimidir. Gwei ile belirtilir ve 1 gwei bir etherin milyarda birine eşittir.

ProudBitcoiner manuel olarak giriş yaparken yanlışlıkla “Gas Limit” değil de “Gas Price” alanına 200.000 yazıyor. Bu da 200 bin Gwei ediyor. İş böyle olunca da işlem saatinde 402,66 dolar olan Ethereum’dan 23,5 adet Ethereum değerinde işlem ücreti ödemek zorunda kalıyor.

Veriler Etherscan’den alınmıştır.

Madencilik havuzu Ethermine işlemi gerçekleştirerek yaklaşık 9 bin 500 dolarlık işlem ücretini aldı. Reddit paylaşımına göre ProudBitcoiner, madencilik havuzu Ethermine ile iletişime geçerek yaşanan insan hatası için yardım istedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler