Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

200 Milyon Dolar Değerinde Yeni Tether Basıldı!

Stablecoin Tether (USDT), yeni USDT basımlarına devam ediyor.

Clock
Paylaş
200 Milyon Dolar Değerinde Yeni Tether Basıldı!

Stablecoin Tether (USDT), yeni USDT basımlarına devam ediyor.

Az önce Tether ve Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino tarafından yapılan duyuru ile birlikte Ethereum ağı üzerinde 200 Milyon $ değerinde USDT basıldığı bildirildi.

Ekran Resmi 2020 12 28 17.41.04 1200x286 - 200 Milyon Dolar Değerinde Yeni Tether Basıldı!
Etherscan

“Inventory Replenish” mantalitesi ile gelecek taleplere yönelik önceden basım yapmayı sürdüren Tether, 2020 yılı ile birlikte bu girişimi başlatmıştı.

Gelecek talepler için önceden hazır tutulan USDT’ler bu sayede kullanıcılara kolayca ulaştırılabiliyor. Geçtiğimiz günlerde 20 Milyar $ sınırını aştığını duyuran Tether, XRP tarafında yaşanan düşüşün ardından yeniden en büyük üçüncü kripto para birimi ünvanını kazanmış durumda.

Son 24 saat içinde 92 Milyar $’lık ticaret hacmi ile en çok işlem yapılan kripto para birimi olan USDT, toplam piyasa hacminin de önemli bir kısmını oluşturuyor.

Stablecoinler Büyümeye Devam Ediyor

Circle ve Centre ortaklığında yürütülen USD Coin de piyasadaki payını oldukça artırmış durumda. 3.6 Milyar $’lık piyasa değeri ile son dönemde büyük bir ivmelenme ile kullanım alanını iyiden iyiye artıran USDC, DeFi platformlarında büyük talep görüyor. Gerek teminat gerek “swap” işlemlerinde tercih edilen stablecoin, en büyük ikinci stablecoin olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz dönemde 1 Milyar $ barajını aşmayı başaran DAI de piyasa değerine göre en büyük üçüncü stablecoin olarak öne çıkıyor. MakerDAO tarafından ortaya konan merkezsiz stablecoin DAI, sonbahar aylarında büyük bir arz artışı yaşamıştı.

Stablecoin haberleri için: Stablecoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar