BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

2016’da Bitfinex’ten Çalınan BTC’lerin Transferleri Bu Sabah Da Devam Ediyor!

Yapılan transferler dün Whale Alert tarafından ortaya çıkarılmıştı.

Yayın:

-

bitfinex

2016 yılında Bitfinex’ten saldırganlar tarafından çalınan 26 Milyon $’lık Bitcoin’ler (BTC) dün harekete geçmişti. Bu sabah transferler devam ediyor gibi görünüyor.

Yapılan transferler dün Whale Alert tarafından ortaya çıkarılmıştı.

Ağustos ayı itibarıyla uzun zaman sonra harekete geçen Bitfinex’ten çalınan fonlar dün yeniden hareketlenmişti.

Üç farklı transfer ile harekete geçen fonlar izini kaybettirmeye çalışıyor gibi görünüyor.

4 yıldır süren çabalara rağmen saldırganlar transferi devam eden Bitcoin’leri elinden çıkarabilmiş değil. Whale Alert ve birçok farklı analiz şirketi ile birlikte Bitfinex’in kendisi de cüzdan transferlerinin sıkı takipçisi konumunda.

Tamı Tamına 120,000 BTC

2016 yılında saldırganlar tarafından ele geçirilen Bitcoin miktarı ise tamı tamına 120,000 BTC idi.

Bu dönemde saldırganlara fonları geri getirmesi halinde ödül vereceğini açıklayan Bitfinex ekibi, saldırganlardan cevap alamamıştı.

Devam eden süreçte insiyatif alarak fonların yüzde 30’unu yerine koyan Bitfinex ekibi, yeni bir ödül programı duyurmuştu.

Fonların tümünün geri getirilmesi halinde 400,000,000 $’lık bir ödeme yapılacağını belirten Bitfinex, yine de fonlara ulaşamamıştı.

2019 yılında çalınan fonlar için yukarıda bahsi geçen ödül ortaya konulduğunda çalınan Bitcoin’lerin toplam değeri 1.3 Milyar $ seviyesindeydi.

ABD Hükümeti tarafından yakalanan kısım ile birlikte saldırıdan 27 Bitcoin’i yerine koymayı başaran Bitfinex, fonları hala geri getirebilmiş değil.

Bugün itibarıyla geri getirilmesi gereken BTC miktarı 119,756 BTC.

Konu ile ilgili olarak son yaptığı açıklamada saldırganlar ile bağlatı kurabilecek herhangi bir kişiye de ödül vereceğini belirten Bitfinex, fonları geri getirebilmek için büyük çaba sarf ediyor.

Bu Sabah Yeni Transfer

Bu sabah itibarıyla çalıntı fonların hareketi devam ediyor gibi görünüyor.

Küçük parçalar halinde transferleri gerçekleştiren ekip izi kaybettirmeye çalışsa da birçok yatırımcı, fonların artık geri getirilemeyeceğini düşünüyor.

Bitfinex Saldırısı
Bitfinex Saldırısı

Sizce saldırganlar fonların izini kaybettirmeyi başarabilecek mi?

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Açık Kaynak Bitcoin Geliştiricilerine Müjde!

Sadece açık kaynak Bitcoin geliştiricilerini fonlamak amacıyla yeni bir organizasyon kuruldu. Square, Gemini, Kraken desteğini kapan Brink!

Yayın:

-

brink bitcoin geliştiricisi fonlama

Yılların deneyimiyle kripto para dünyasına nam salmış açık kaynak Bitcoin geliştiricisi John Newbery, Bitcoin’in açık kaynak geliştirici topluluğuna fon sağlamak amacıyla bağımsız bir kuruluş kurdu.

Bugün (24.11.2020) John Newbery ve Bitcoin Optech ortağı Mike Schmidt, küresel kripto para birimini yönlendiren ve çalışmasını sağlayan kilit bir bileşen gözüyle baktıkları Brink’i kurduklarını açıkladı. Brink, Bitcoin projeleri üzerine çalışan açık kaynak geliştiricilere fon sağlamanın yanı sıra Bitcoin üzerine çalışmaya yeni başlayan geliştiricilere kendilerini tanıtmalarını ve kaynaşmalarını sağlayan bir arkadaş grubu mentorluk programı sağlamayı planlıyor.

Kurucular sadece Bitcoin’in geliştirilmesi üzerine kurulu olan Brink’in sektörde özel bir yere sahip olmasını bekliyor. Zaten arkasındaki isimler de ileride özel bir yere sahip olacağının da bir göstergesi.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Haberleri

Finansmanları Göz Dolduruyor!

Brink’in finansman listesi ise göz dolduruyor! Pfeffer Capital’in kurucusu John Pfeffer ve Silikon Vadisi’nin ünlü ismi Wences Casares organizasyon finansmanını üstleniyor. Bitcoin geliştiricilerini destekleyen fonuyla geliştiriciler arasında iyi bilinen kâr amacı gitmeyen İnsan Hakları Vakfı (The Human Rights Foundation), Jack Dorsey’in Square’i, kripto para borsası Gemini ve Bitcoin borsası Kraken ilk iki bursiyeri finanse ediyor.

Peki Nasıl Olacak?

Kurucuların yaptığı açıklamanın ardından Brink’in finansman modeli de açıklandı. Fonlarla Bitcoin gelişimini besleme üzerine kurulu bir modellemesi olan Brink, biraz da deneysel bir çalışma olacak. Çünkü Chaincode ve Square Crypto gibi organizasyonlar, geliştiricilere dağıtılacak olan hibeleri doğrudan kendi merkezi fon havuzlarından gönderecek.

Bununla birlikte Bitcoin’in gelişimini desteklemek isteyen ama direkt olarak hangi geliştiriciyi beslemesi gerektiğini bilmeyen kurum ve kuruluşlar direkt olarak bu geliştiricileri inceleyip mentorluktan geçirmiş olan Brink’e fonlama yapabilecek.

Sadece kurum ve kuruluşlar değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde Hayırsever 501 (c) (3) atamasına başvuran ilk Bitcoin kuruluşu olan Brink, vergi mükelleflerinin vergiden muaf bağışlar yapmalarını sağlıyor. Böylece halktan direkt olarak bağış alan, yalnızca Bitcoin geliştirmeye odaklı tek kuruluş olma unvanını taşıyor.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

2017’de Bitcoin Fiyatı Hangi Borsada Kaçı Gördü?

Ico Analytics tarafından hazırlanan infografikte 10 farklı borsada Bitcoin’in en yüksek fiyatı bulunuyor.

Yayın:

-

bitcoin

Bitcoin fiyatı 2017 zirvesine yaklaşmaya devam ederken sizler için 2017 zirvesinde Bitcoin’in önde gelen borsalarda hangi fiyatlara ulaştığı ile ilgili bir içerik hazırlamak istedik.

İLK 100 KRİPTO PARA BİRİMİ

Ico Analytics tarafından hazırlanan infografikte 10 farklı borsada Bitcoin’in en yüksek fiyatı bulunuyor.

Bu borsalar arasında Bitcoin’in en yüksek fiyatını gördüğü borsa Gemini olarak öne çıkmakta.

19,999 $’lık zirve ile 20,000 $’dan sadece 1 $ uzakta olan Bitcoin, farklı borsalarda farklı fiyatlar ile zirvesini görmüş durumda. Coinbase ve Bitfinex üzerinde 19,891 $ ile zirvesini göre Bitcoin, birçok analist tarafından bu zirve fiyat ile değerlendirilmekte.

Huobi tarafında 19,875 $’a kadar yükselmeyi başaran Bitcoin, OKEx’te 19,821 $ ile zirveyi gördü.

19800 $’ın Altındaki Borsalar

Binance ise 19,798 $’lık fiyat ile 19,800 $’ın altında seyrediyor. Bitstamp ve Kraken tarafında ise en düşük zirveler öne çıkıyor.

Kraken üzerinde görülen en yüksek değer ise 19,660 $.

Farklılığın Sebebi Ne?

Borsalardaki anlık likiditenin farklılığı ve arz-talep ilişkisi doğrultusunda son fiyat değişiklik gösterebiliyor. Özellikle 2017 Aralık’taki hareketlilik ile birlikte borsalar arasında yaklaşık 300 $’lık farklılık oluşmuş görünüyor.

Sizce Bitcoin önümüzdeki günlerde yeni zirvesini test edecek mi?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.