BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

2020’nin En İyi Performans Gösteren Coinleri!

Son dönemde popülerliğini artıran merkezsiz finans projeleri ve tokenleri yatırımcılarını oldukça sevindirmiş durumda.

Yayın:

-

En İyi Performans Gösteren Coinler

Kripto paraların 2020 performansları incelendiğinde DeFi coinlerinin listeyi domine ettiği açık bir şekilde görülmekte.

Son dönemde popülerliğini artıran merkezsiz finans projeleri ve tokenleri yatırımcılarını oldukça sevindirmiş durumda.

Aave (LEND)

Listenin başında da bir DeFi tokeni bulunuyor. Merkezsiz finans projelerinden Aave (LEND), son bir yıl içinde gerçekleşen yükselişi ile listenin ilk sırasında bulunuyor.

15 Temmuz tarihinde 0.01 $ seviyelerinden işlem gören LEND, an itibariyle 0.26 $ seviyelerinden işlem görmekte.

LEND Fiyat Grafiği

LEND Fiyat Grafiği

Elrond (ERD)

Binance IEO’larından (Initial Exchange Offering) Elrond ise listenin ikinci sırasında bulunuyor. Erken yatırımcılarına inanılmaz bir kar bırakan ERD son bir yıl içinde de oldukça önemli bir yükseliş göstermiş durumda.

1 Ocak tarihinde 0.0018 $ seviyelerinden işlem göre kripto para an itibariyle 0.016 $ seviylerinden işlem görmekte.

ERD Fiyat Grafiği

ERD Fiyat Grafiği

Kyber Network (KNC)

Merkezsiz borsalar arasında bulunan Kyber Network, DeFi dünyasının en aktif oyuncularından biri konumunda bulunuyor. Son dönemde yaptığı anlaşmalarla dikkat çeken platform, hacimlerini de önemli derecede artırmış durumda.

1 Ocak tarihinde 0.18 $ seviyelerinden işlem göre KNC, an itibariyle 1.58 $ seviyelerinden işlem görmekte. Bu artış ise yaklaşık olarak yüzde 700’lük bir artışa tekabül etmekte.

KNC Fiyat Grafiği

KNC Fiyat Grafiği

Reserve Rights (RSR)

Listenin 4’üncü sırasında ise belkide adını duymadığınız bir coin bulunuyor. Reserve Token (RSV) isimli MakerDao’un DAI’ı benzeri bir yapıyı yöneten Reserve Rights (RSR), kendi stablecoini olan RSV’in stabilitesini sağlama amaı taşımakta.

1 Ocak tarihinde 0,0013 $ seviyelerinden işlem göre RSR, an itibariyle 0,009 $ seviyelerinden alıcı bulmakta. 6 ay gibi bir sürede yaşanan fiyat artışı ise yaklaşık yüzde 500 seviyelerinde bulunuyor.

RSR Fiyat Grafiği

RSR Fiyat Grafiği

Listenin 5’inci sırasında ise Thorchain (RUNE) bulunmakta. 2020 başında bugüne önemli bir ivmelenme kaydeden kripto para, neredeyse yüzde 450’lik bir yükseliş ile yatırımcılarını sevindirmiş görünüyor.

Bancor (BNT) de yükselişten kendine pay çıkaran DeFi tokenleri arasında bulunuyor. yüzde 450 civarında bir artış yakalayan BNT 1.57 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

BNT’i yüzde 400’lük artışı ile Loopring (LRC) takip etmekte. Listenin geri kalanında ise yüzde 400’e yakın yükselişi ile Ren (REN) bulunuyor.

Yüzde 360 civarındaki yükselişi ile 9’uncu sırada bulunan Chainlink (LINK) son günlerin en popüler kripto paraları arasında bulunuyor. Yaşadığı ivmelenme ile dikkat çeken LINK an itibariyle 8.68 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Kısa Vadeli İşlemler Chainlink Rallisi Başlattı!

Chainlink rekor bir yükselişle fiyatını %52 arttırdı.

Yayın:

-

chainlink

DeFi tokenı Chainlink fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Token fiyatını %52 oranında artırarak 13.8799 $’a ulaşmış durumda.

Son 24 saatte LINK, Binance borsasında 9.05 $’dan 13.8799 $’a kadar yükseldi.

LINK-USDT Günlük Grafiği Kaynak: TradingView

Chainlink güçlü bir yükseliş eğilimi gösterdiği sırada, Oracle sistemleri için bir ağ olarak çalışan rakibi Band, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12.44 $’a kadar çıktı ve %50’lik bir artış gösterdi.

Chainlink Rallisinin Ardında Ne Var?

LINK’in ani yükselişi, büyük olasılıkla vadeli işlem piyasasındaki kısa vadeli sözleşmelerin çoğalmasından kaynaklandı. Link sürekli olarak yükselirken, fonlama oranı %-0.02’de kaldı.

Kripto vadeli işlemler piyasası, piyasanın dengeli olmasını sağlamak için “finansman” adı verilen bir mekanizma kullanır. Pazar, alıcıları doğru bir şekilde yönlendirirken, aynı zamanda alıcılar satıcıları teşvik etmek durumundadır.

Örnek olarak, Binance Vadeli İşlemler’de Chainlink’e kısa vadeli işlem yapan çok sayıda kullanıcı varsa, fonlama oranı negatife dönecektir. Bu durumda, kısa vadeli sözleşme sahiplerinin ve satıcıların pozisyonlarını korumak için uzun vadeli sözleşme sahiplerine ödeme yapması gerekir.

Geçtiğimiz birkaç saat boyunca, LINK fiyatı yükseldi ve Binance Vadeli İşlemlerindeki fonlama oranı negatif kaldı. Bu, fiyat yükselirken birçok tüccarın kısa vadeli sözleşme yaptığının bir göstergesidir.

Sürekli olarak kısa vadeli sözleşme döngüsü, bir sıkışıklığa sebep oldu ve bu da satın alma talebini artırdı.

Benjamın Blunts mahlaslı bir tüccar, LINK’in teorik olarak kısa vadeli işlemlere hitap ettiğini ve piyasa duyarlılığından bu durumun yaşandığını vurguladı.

Blunts konu hakkında şunları söyledi

Aslında kısa süre içinde kısa vadeli pozisyon aramaya başlamıştım, ancak görünüşe göre herkes benim yaptığım şeyi yapıyor. Bu yüzden sanırım bir kez daha yükseliş eğilimini bekleyeceğim. Şu anda en güçlü ve en hızlı atın önünde durmak ile ilgilenmiyorum.

Zeus Capital ve LINK

Görünüşe göre Zeus Capital, LINK ile ilgili manipülatif yorumlar paylaşmış. Firmanın 9 Ağustos tarihinde paylaştığı bir yazı ise şu şekilde:

Hızlı zengin olma hikayesi, manipülasyonun gerçek göstergesidir. Yalnızca LINK’lerinizi 0 $’a ulaşmadan önce satarsanız kazanabilirsiniz.

“Light” isimli bir kripto para birimi yatırımcısı, bu açıklamadan sonra Zeus Capital’in görünüşe göre ciddi oranda kısa vadeli pozisyonunun olduğunu ileri sürdü.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum Geliştiricileri %51 Saldırılarından Endişeli!

Ethereum geliştiricileri, potansiyel %51 saldırıların önüne geçmek için fikirlerini paylaştı.

Yayın:

-

ethereum geliştiricileri

Cuma günü yapılan Core Devs toplantısında, Ethereum geliştiricileri, başarılı %51 saldırılarını önleyebilmek için alınması gereken potansiyel önlemleri tartıştı.

Tartışma, bu hafta Ethereum Classic’e yapılan saldırı dolayısıyla konuşuldu.

Tartışma esnasında, Ethereum geliştiricileri bu saldırılara karşı ek önlemler alıp almamalarını ve bu tür önlemlerin nasıl uygulanması gerektiği hakkında konuştu.

Düzenleme Sınırını Aşağı Çekmek

Blockchain’in yeniden düzenlenmesine karşı potansiyel bir önlem olarak, blockchain geçmişini her noktadan sonra kayıt edecek bir node düzeyinde kontrol noktaları oluşturmaktır. Bu kontrol noktasının ötesinde önerilen herhangi bir blockchain değişikliği nodelar tarafından reddedilecektir.

Blockchainin yeniden düzenlenmesi, yaygın olarak kabul edilen versiyondan daha yüksek miktarda hash gücüne sahip alternatif bir blockchain madenciliğine dayanıyor. Nakamoto konsensüsünün kuralları nedeniyle, daha yüksek bir çalışma kanıtına sahil olan zincir, nodelara yayınlandığında otomatik olarak orijinalinin yerini alır.

Geth istemcisinin geliştiricisi Peter Szilagyi, yazılımın 90.000 bloktan veya iki haftadan daha derin yeniden yapılanma süreçlerini zaten reddettiğini söyledi. Ancak bu durum, ETC’de yaklaşık 4.000 blok üzerinen gerçekleşen saldırıdan çok daha yüksek olarak kayıtla geçti.

Bu eşimin düşürülmesi benzer saldırandan korunmaya yardımcı olabilirken, OpenEthereum’dan Alexey Akhunov, çok düşük sınırların beklenmedik sonuçlara yol açabileceğini belirtti.

Önlemler Etkisiz Olabilir

ETC blockchain’inin derinliğin kısmi olarak daha önceki saldırılar dolayısıyla belirgin durumda. Bu durum, borsaların mevduatları kabul etmesi için onay eşiğini büyük ölçüde yükseltmesine sonuç oldu.

Szilagyi, Ethereum için binlerce bloğa gerek olmadığını söyledi. Merkezi olmayan borsalar, işlemleri sansürleyerek ve yalnızca birkaç bloğun yeniden düzenlenmesi ile bilgisayar korsanları kazanç sağlayabilir. Ayrıca düşük bir kontrol noktası sınırı ayarlamak, önemli kullanılabilirlik sorunlarına sebep olabilir.

Slizagyi sözlerine şöyle devam etti:

Ağda %51 saldırısı olduğunu kabul ettiğimizde birçok şeyin bozulmaya başladığını vurgulamak istedim.

Ethereum geliştirici şirketi PegaSys’dan bir geliştirici olan Tim Beiko, ETC’nin durumunun farklı olabileceğini söyledi. Çok daha küçük ve daha az değerli bir blockchain olması sebebiyle, %51 saldırısını yapmak daha kolaydır.

Tartışmanın sonunda, geliştiriciler sorunların üzerinde durmayı ve Ethereum’un dayanıklılığına yönelik potansiyel iyileştirmeler üzerinde durmayı kabul etti.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.