Muhabbit

Bittrex’ten 300 Milyon Dolarlık Dijital Varlık Sigortası!

Lider kripto para borsası Bittrex, soğuk cüzdanlarda kripto para depolama sisteminin güvenliğini sağlamak için yeni bir dijital varlık sigortası aldığını müjdeledi.

bittrex muhabbit

Bugün blockchain teknolojisi ile ünlü, lider kripto para borsası Bittrex, soğuk cüzdanlarda kripto para depolama sisteminin güvenliğini sağlamak için yeni bir dijital varlık sigortası aldığını müjdeledi.

Bittrex, sigorta komisyonculuğu ve risk danışmanlığı yapan dünya lideri Marsh ile yakından ilişkiler içerisindeydi. Şimdi ise Arch syndicate 2012 kapsamına giren ve şirketlere özel olarak sigorta hizmeti sunan Londra’lı sigorta şirketi Lloyd’s ile çalışmaya başladığını duyurdu.

Daha önce 2018 Ağustosunun sonlarında kripto para saklama hizmeti veren Kingdom Trust ile ve daha sonra 2019 Nisanında Coinbase ile çalışan Lloyd’s şimdi de Bittrex’in soğuk cüzdanlarını sigortalayacak.

300 Milyon Dolarlık Sigorta Hizmeti

Lloyd’s, Bittrex’in soğuk cüzdanda tuttuğu kripto paraların çalınmasına veya sistem hatasına karşı 300 milyon dolarlık bir dijital varlık sigortası oluşturacak.

Kripto para piyasasının doğuşundan beri birçok borsa ya sistem hatası ya da siber saldırılardan ötürü kullanıcılarına kayıp yaşattı. Sektörde iflasını veren örnekler bile mevcut. Bittrex 300 milyon dolarlık bu özel sigortasıyla kripto para dünyasının en büyük sigorta anlaşmalarından birini yaptı. Bu anlaşmayla aslında kullanıcılarının ve borsanın güvenliğini ne kadar önemsediğini gösteriyor da diyebiliriz.

Bittrex CEO’su Bill Shihara;

“Bittrex olarak müşterilerimizin güvenliği bizim için her zaman bir adım önde, bu sigorta da bunun bir göstergesi.”

Marsh’ın Dijital Varlık Risk Transferi (DART) ekibinin lideri Sarah Downey;

“Sigorta, blockchain teknolojisi ve dijital varlıklarla çalışanlar da dahil olmak üzere kurumsal olsun olmasın bir işletmenin büyümesinde ve gelişmesinde kritik bir rol oynamaktadır.”

Son Yazılar

Exit mobile version