BİZİ TAKİP EDİN

MUHABBİT ÖZEL

40 Under 40 Ödüllerinde Kripto Rüzgarı!

40 Under 40 Listesi Açıklandı!

Yayın:

-

40 Under

Fortune dergisinin 40 Under 40 listesi, her yıl etkili gördüğü genç liderleri ve girişimcilerin bir listesi olarak nitelendirilebilir. Bu sene Fortune’un listesinde kripto sektöründen kişiler de var!

Fortune’un 40 Under 40 listesi 1999’dan 2003 senesine kadar yalnızca sayısal bir servet sıralama listesi olarak görev yaptı. 2003’ten sonra ise bu liste evrimleşmeye başladı. İlk olarak güç ve nüfus sıralaması başladı. Ardından listede, yöneticiler, politik figürler, sporcular, moda tasarımcıları ve kırk yaşın altındaki bir çok kişiyi içermeye başladı. Son zamanlarda bu listenin üyelerinin çoğunluğu teknoloji endüstrisinin yöneticileri olarak belirlenmekte.

Bu sene kripto sektöründen bir çok ismi içinde barındıran 40 Under 40 listesinde bu kişileri görmek, kripto camiasında memnuniyetle karşılandı.

Listedeki kripto alanındaki figürleri sayacak olursak, Binance US’in CEO’su Catherine Coley, Anchorage’in kurucu ortağı Diogo Mónica, Bakkt’ın başkanı Adam White, bir blockchain analiz firması olan Chainalysis’in kurucu ortağı Jonathan Levin ayrıca TDAmeritrade’in başkanı Sunayna Tuteja ve eToro’nun CEO’su Yoni Assia yer almakta.

Zamanında Digital Currency Group’un gelişim direktörlüğünü ve Deloitte’te strateji danışmanlığı yapmış olan önemli bir kripto figürü olan Meltem Demirörs bu isimleri Twitter’dan kutladı.

Meltem Demirörs, Emin Gün Sirer ile birlikte, Türkiye için en etkili iki kripto isminden biri olarak görünüyor. Öyle ki rise.global’ın yapmış olduğu en etkili 100 blockchain kişisi listesinde Emin Gün Sirer ve Meltem Demirörs yer almakta.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MUHABBİT ÖZEL

Tether Kullanıcısının Hayatını Kurtardı! Kayıp 1 Milyon $ İade Edildi!

Swerve Finance kontrat adresine yanlışlıkla gönderilen 1 Milyon USDT kullanıcıya Tether tarafından iade edildi.

Yayın:

-

Tether stablecoin

Tether, DeFi kullanıcısının adeta hayatını kurtardı.

Swerve Finance kontrat adresine yanlışlıkla gönderilen 1 Milyon USDT kullanıcıya Tether tarafından iade edildi.

Bildiğiniz üzere kontrat adreslerine gönderilen tokenler geri döndürülemiyor.

Kısacası kullanıcının parasını geri alma imkanı bulunmuyordu.

SushiSwap’ta da Yaşanmıştı

Benzer bir durum geçtiğimiz dönemde SushiSwap’ta da yaşanmıştı.

Kontrat adresine 400,000 $ değerinde token gönderen kullanıcı, basit bir hata sebebiyle oldukça yüklü bir meblağayı kaybetmişti.

CTO Ardoino Müdahale Etti

Konuyu Twitter üzerinden gören Tether CTO’su Paolo Ardoino, Tether destek merkezinden talep oluşturulmasını istedi.

Eğer ERC-20 adresinde USDT sıkışmış ise bunu düzeltebiliriz. Lütfen müşteri destek birimimiz ile iletişime geçin.

Paolo ardoıno

8 Eylül’de gerçekleşen bu konuşmanın ardından, yaklaşık 3 gün sonra 11 Eylül’de Ardoino Twitter hesabından kullanıcının parasının kurtarıldığı ve sahibine ulaştırıldığını belirtti.

Takdir Topladı

Tether tarafından sağlanan bu müşteri desteği, Twitter’da takdir topladı.

Proof of Burn” ile kontrat adresinde USDT’lerin yakıldığını belirten Tether, yeni bir USDT basımı ile işlemi gerçekleştirmiş gibi görünüyor. Kontrat adresindeki USDT’lerin geri döndürülemeyecek olması da yakma işlemi ile bu noktada benzer özellik taşımakta.

Tether tarafından sağlanan bu işlem ardından, birçok kullanıcı benzer sorunu yaşadığını ve hata yaptıklarını belirtti. Ardoino tarafından paylaşılan tweetin altında birçok kullanıcı benzer dertlerden yakındı ve minimum kurtarma miktarının ne kadar olduğunu sordu.

Tether ise minimum kurtarma miktarı hakkında bir açıklama yapmış değil.

Diğer Tether haberleri için: Tether Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

MUHABBİT ÖZEL

Binance’den İlginç Karar! BNB Delist Ediliyor!

Binance BNB’yi Delist Edecek!

Yayın:

-

delist

Ünlü kripto para borsası Binance, daha önce eşi benzeri görülmemiş bir karar alarak, kendi yerel tokenını delist etmeye karar verdi!

ICO Drops’un Çarşamba günü paylaştığı bir tweette bahsi geçen olay, Binance Uganda’nın BNB tokenını delist etme kararını gösteriyor.

Tweet’in altında doğal olarak çok ilginç görseller ve tweetler olsa da, Binance’in aldığı bu karar gerçekten çok ilginç.

Binance’in Uganda kolu, konu hakkında bir açıklama yaptı.

Açıklamanın içeriği ise şu şekilde:

Değerli Binance Müşterileri, Binance.co.ug’da yüksek standart seviyelerimizi karşıladığımızdan emin olmak için, listelediğimiz varlıkların işlem hacmini ve likiditesini periyodik olarak gözden geçiriyoruz. Ve ne yazık ki, bu ticaret standartları karşılanmadığında, gerekli işlemler ve incelemeler yapılır. Bu incelemenin sonucu da tokenın ya da coinin platformdan kaldırılmasına kadar gidebilir.

En son incelememize dayanarak, 17/09/2020 EAT 10:00 AM’de aşağıdaki token için tüm işlem paritelerinde ticareti kaldırmaya ve durdurmaya karar verdik.

Binance Coin (BNB)

10/09/2020 EAT 10:00 saati itibarıyla BNB / UGX üzerinde BNB depozitoları kapatılacaktır.

Binance’in aldığı bu karar gerçekten daha önce eşi benzeri görülmemiş bir karar. Fakat Binance’in aldığı bu karar takdire şayan. Binance platformuna o kadar saygı duyuyor ki, işlem hacmi olmayan ve kullanılmayan tokenleri -kendi tokeni bile olsa- delist etmekten çekinmiyor.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.