Muhabbit

5 Yıl Aradan Sonra Çıkartılan İlk Ethereum Nerede?

Son 5 yılda, madenciliği yapılan Ethereum’lar şimdi nerede?

Ethereum Kripto para

Kripto endüstrisinde bir marka olmayı başaran Ethereum, 30 Temmuz 2015 tarihinde doğdu. Acaba o günden bu güne madenciliği yapılan ETH tokenlarına ne oldu? Görünüşe göre bu soru sadece sizlerin aklına gelmemiş. Bitcoin analitik ve Anti-Kara Para Aklama şirketi Coinfirm, konu hakkında bir araştırma yapmış.

Coinfirm’in kurucu ortağı ve CMO’su Grant Blaisdell, “Ethereum gibi blockchainlerin geleneksel alana kıyasla bir çok faydasının olduğunu, örneklerle ve bu protokolün yaratılışı ile birlikte görebilir ve anlayabiliriz.” dedi. Ethereum’un doğuşu, merkez bankaları ve diğer önemli unsurlar tarafından yapılan itibari para baskısı ile beraber, insanların ve işletmelerin bu teknoloji hakkında hiçbir şey bilmediği esnada yaşandı.

Kaynak: Coinfirm

İlk Çıkartılan Ethereum 5 Yıl Önce Ortaya Çıktı

Ethereum’un açılış madencilik ödülü ilk kez aşağıdaki adrese gönderildi:

0x05a56e2d52c817161883f50c441c3228cfe54d9f, Coinfirm’in paylaştığı verilere göre bu adrese o gün 5 ETH transferi gerçekleştirilmiş.

Söz konusu adres, 53 blokluk madencilik kariyerinden sorumlu olduğu zaman içinde, madencilik ödüllerinden 265.63 ETH’e kadar ulaştı. Coinfirm’in paylaştığı verilere göre, Kraken’e ait kripto adresi bu adrese gönderilen ilk 5 Ethereum’u satın aldı.

Ancak bir Wei, 0xc130afe98f8c42e19bdacf8c6e63e48a44a26ca8 adresine gönderildi. Wei, bildiğiniz üzere Satoshi gibi, Ethereum’un küçük bir kısmını temsil etmekte. Toplamda, adresten 3 farklı adrese, dörde bölünmüş bir şekilde Ethereum yollandı.

Ethereum Çok Yol Kat Etti

Ethereum, sadece madencilik ağından değil, aynı zamanda varlık fiyatı olarak da ilk madencilik bloğundan bu yana çok önemli değişiklikler kaydetti. Uzun vadeli yatırımcılar, muhtemelen varlığın sektördeki en büyük varlıklar arasında yerini aldığını görünce projenin faydalarından yararlandı.

ICODrops’tan elde edilen veriler, Ethereum’un ilk ICO’su sırasında, 0,31 ABD $’ı olarak fiyatlandırdığını gösteriyor. ICO sahipleri, 2018 kripto zirvesinde token başına 1,400$’a varan büyük bir kâr potansiyeline sahip olmuştu.

Ethereum ağı, ETH 2.0’ın bir parçası olarak, hala proof-of-stake ile komisyon aldığı için yıllar boyunca herhangi bir sıkıntı yaşamadı.

ETH 2.0 güncellemesi hakkında konuşacak olursak, geçtiğimiz günlerde MEW’in kurucusu Kosala Hemachandra, ETH 2.0’ın ilk aşamasının bu sene geleceğini savunuyor. Ancak bu protokolün tam anlamıyla çalışması için önümüzde uzun bir yol var gibi görünüyor.

Son Yazılar

Exit mobile version