Muhabbit

DEFI

Aave Arc Aktive Ediliyor! Fireblocks ile Kurumsal Yatırımcı Akını Başlayabilir!

Popüler DeFi platformu Aave’in kurumsal yatırımcılar için hazırlanmış versiyonu olarak tanımlanabilecek olan Aave Arc, çok yakında aktive edilecek.

Clock
Paylaş
Aave Arc Aktive Ediliyor! Fireblocks ile Kurumsal Yatırımcı Akını Başlayabilir!

Aave Arc aktive edilliyor. Popüler DeFi platformu Aave’in kurumsal yatırımcılar için hazırlanmış versiyonu olarak tanımlanabilecek olan Aave Arc, çok yakında aktive edilecek.

Kurumsal kripto para saklama hizmeti sunan Fireblocks, Aave yönetişimine Aave Arc’a katılabilmek için öneri gönderdi. Gerçekleşmesi halinde Fireblocks, Aave Arc’ta işlem yapmasına izin verilen ilk kuruluş olacak. Fireblocks “whitelist” hakkı kazandığı anda kurumsal yatırımcıları platforma dahil edebilecek ve işlem yapmaları için gerekli izinleri sağlayabilecek.

Halihazırda 500’den fazla finansal kuruluşa ait 125 Milyar $’lık dijital varlığı kontrolünde bulunduran Fireblocks, müşterileri için her şey dahil bir hizmet sunuyor.

Screen Shot 2021 09 28 at 11.30.11 1200x371 - Aave Arc Aktive Ediliyor! Fireblocks ile Kurumsal Yatırımcı Akını Başlayabilir!
Aave Arc Fireblocks Teklifi

KYC işlemlerini tamamlayan mevcut Fireblocks müşterilerinin, Aave Arc üzerinde Fireblocks’un onay almasının ardından platformu kullanmaya başlamaları bekleniyor.

Sadece izin verilen kurumların üzerinde borç alma ve borç verme işlemlerini gerçekleştirebileceği Aave Arc, izinli bir “lending” protokolü olarak öne çıkıyor.

Kurumsal yatırımcıların güvenlerini sağlamak amacıyla kurulan Aave Arc ile birlikte daha fazla kurumsal yatırımcının DeFi protokolleri üzerinde işlem yapması hedefleniyor.

Aave platformu ile benzer özelliklere sahip olan Aave Arc’ta standart kullanıcılar işlem yapamayacak. KYC işlemlerini tamamlayan kurumsal yatırımcılar kendileri arasında borç alma ve borç verme işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Sosyal Medya Adımı Gelebilir

Aave tarafında bir sosyal medya adımının da gelmesi beklenirken, Aave ekibinin neredeyse yarısının yıl başından beri ilgili sosyal medya uygulaması üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Twitter’ın merkezsiz bir versiyonu olduğu iddia edilen sosyal medya platformunun ismi ise bilinmiyor.

DeFi uygulamalarını kullanıyor musunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar