Muhabbit

ABD Arizona Senato Adayı, Bitcoin Milyoneri Çıktı!

ABD, başka bir kripto para dostu senatöre sahip olabilir!

Pakistan

Pakistan Muhabbit

ABD’nin Arizona eyaletinde 2022 yılında gerçekleşecek olan Senato yarışı için en iyi cumhuriyetçi adaylardan biri olarak tanınan Blake Masters‘ın 1 milyon doların üzerinde Bitcoin’e sahip olduğu öne sürüldü.

Milyarder Peter Thiel’in yakın bir arkadaşı olan Masters, kısa süre önce ABD hükümetinin en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i, stratejik bir rezerv varlığı olarak satın almasını önerdi.

Senato adaylarının mali açıklama yapma zorunluluğu ise 2012 yılında kabul edilen STOCK Yasası ile gelmişti. 34 yaşındaki teknoloji yöneticisi Masters’ın, Bitcoin dışında portföyünde Ethereum, Dogecoin, Litecoin, Zcash ve çok sayıdaaltcoin” bulundurduğu açıklandı. Bunun dışında diğer piyasalarla da ilgilenen Masters, altın ve gümüşün de portföyünde olduğunu söyledi.

Masters, potansiyel çıkar çatışmalarını önlemek için Amerikalı milletvekillerinin bireysel hisse senedi ticaretinin yasaklanmasını doğru bularak şunları söyledi:

Kamuya açık olmayan bilgilerle işlem yapmak düpedüz yolsuzluktur.

Kripto Para Dostu Politikacılar

Yakın zamanda Demokrat Parti’den ayrılan ve Forward Party PAC’ı başlatan eski başkan adayı Andrew Yang yakın tarihli bir “tweet”te, Bitcoin’e yatırım yapmayı düşündüğünü söylemişti.

andrew yang twıtter


7 Ekim’de Senatör Cynthia Lummis 100.000 dolarlık yeni Bitcoin alımını da açıkladı. Wyoming’in eski devlet saymanı, Amerikan milletvekilleri arasında en büyük kripto para birimi savunucularından biridir.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version