Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

ABD Bankaları Stablecoin Kullanabilecek!

ABD bankaları stablecoin kullanabilecek. 

Clock
Paylaş
ABD Bankaları Stablecoin Kullanabilecek!

ABD bankaları stablecoin kullanabilecek.

Circle CEO’su Jeremy Allaire tarafından Twitter üzerinde bir flood ile detaylandırılan açıklama, ABD Para Birimi Kontrol Ofisi tarafından duyuruldu.

Konu ile ilgili açıklamada bankaların “stablecoin”ler ile ilgili durumu açıklanıyor. Bankların “node” çalıştırabileceklerini belirten açıklamada, izin verilen ödemelerin “stablecoin”ler aracılığıyla yapılabileceği bildiriliyor.

“Stablecoin”lerin yasalara uygun olması halinde bankalar ödeme işlemlerinde blockchain ağları üzerinde bulunan “stablecoin”lerden yararlanabilecek. OCC tarafından yapılan açıklamada, stablecoin ile yapılan işlemler ile sınır ötesi işlemlerde maliyetlerin minimize edilebileceğiden bahsediliyor.

Yapılan açıklamada blockchain, SWIFT, FedWire gibi sistemlerle aynı statüde bulunuyor. Bu durum ise kripto para ekosistemi açısında inanılmaz büyük bir önem barındırıyor. 

Bu noktada USD Coin (USDC) gibi regülatörlerle oldukça yakın temasta bulunan “stablecoin”ler için ana akım ödeme yöntemi olma durumu daha da gündeme gelebilir. Bankalar tarafından atılacak USDC adımı ile birlikte, 2020 yılında büyük bir ivmelenme yaşayan USDC lider stablecoin haline gelebilir. Ek olarak OCC tarafından bir noktada bankalara kendi “stablecoin”lerini çıkarma izni de verilmiş durumda. Bankaların tercihlerini hangi yönde kullancakları ise henüz bilinmiyor.

Stablecoin haberleri için: Stablecoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın. 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar