Muhabbit

ABD Başkan Adayı Andrew Yang; Düzenlemeler Tek Tip Olmalı

2020 ABD başkanlık adayı Andrew Yang, kripto para birimi kullanımı konusundaki düzenlemelerin daha dostane şekilde olması gerektiğini savundu.

Biden

ABD muhabbit

2020 ABD başkanlık adayı Andrew Yang, kripto para birimi kullanımı konusundaki düzenlemelerin daha dostane şekilde olması gerektiğini savundu.

Kendini “Girişimci” olarak tanımlayan 2020 ABD başkanlık adayı Andrew Yang, bazı kesimlerce başkanlık yarışında şu an ki ABD başkanı Donald Trump‘a karşı durabilecek tek isim olarak görülüyor. Demokrat adayın UBI (Universal Basic Income/Evrensel Temel Gelir) uygulamasını gerçekleştireceği vaadi onu Trump’a karşı güçlü bir aday yapıyor.

Evrensel Temel Gelir, daha önce Finlandiya’da denenmiş bir uygulama olmakla, temelinde işsiz vatandaşlara sabit bir gelir sağlamaktır. Andrew Yang bu gelirin 1000 dolar olacağını vaat etmiştir.

Ekonomi ve kalkınma konusunda radikal fikirleri olan Andrew Yang’ın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine sıcak baktığı da bilinmektedir. Bloomberg ile yaptığı bir röportajda Yang, kripto para birimlerinin özellikle de ABD’de yüksek bir başarı potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Ancak bu potansiyelin ortaya çıkarılması için, ülkenin onlara daha çok yatırım yapması gerektiğini belirtti.

“Şu anki karmaşık düzenlemeler, kripto para biriminin benimsenmesini, yatırım almasını ve yenilikçi yaklaşımlarla gelişmesini engeller nitelikte.”

Yenilikçiliğe önem veren ve “Venture of America” isimli kâr amacı gütmeyen bir topluluğa kuruculuk yapan Yang’in Silikon Vadi’si geçmişi de bulunmakta. Bu geçmişi sayesinde kripto para dünyasını benimsediği de düşünülüyor. Bununla birlikte düzenlemeler hakkındaki konuşmasına devam eden Yang;

“Tüm ülke çapında kripto para birimi kullanımı konusunda tek tip kurallara ve düzenlemelere ihtiyacımız var. Çünkü şu an her eyalette farklı kural ve düzenleme olması yüzünden sıkışıp kaldık. Bu alana yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için de kötü bir olay.”

Yang’e göre, uyumlu bir strateji, düzenleyicilerin işini kolaylaştırmakla kalmayıp aynı zamanda kripto para birimlerinin benimsenmesine de yardımcı olacaktır. Bu yüzden de kripto para dünyasının gelişmesi ve ülkece benimsenmesi için yapılacak ilk işin düzenlemeler konusunda bir karara varmak olduğunu düşünüyor.

Andrew Yang 2020 ABD başkanlık seçimini kazanır mı kazanmaz mı bilemeyiz ancak daha önceki haberimizde FTX borsasının TRUMP-2020 isimli şaşırtan sözleşmesinden bahsetmiştik. Şu an (08.02.2020/17:45) sözleşme fiyatı 0,621 dolarda. Yani şu an için %62 oranında Trump’ın kazanacağına dair bir görüş var da denilebilir.

Son Yazılar

Exit mobile version