Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39413.78
1.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2159.49
3.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.33
1.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.4
-0.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD’li Düzenleyiciler, Bankalar Kripto Para Tutabilir Mi? Sorusuna Cevap Arıyor!

ABD’li düzenleyiciler, bankaların kripto paraları saklayabilmesi için yeni yollar araştırıyor.

Clock
Paylaş
ABD’li Düzenleyiciler, Bankalar Kripto Para Tutabilir Mi? Sorusuna Cevap Arıyor!

Üst düzey bir ABD düzenleyicisinin yaptığı yoruma göre, kripto paraların bu yılki belirgin ve sert yükselişiyle beraber geleneksel finans sektörünün aceleci bir tavır sergilediği düşünülüyor.

728×90 muhabbit - ABD'li Düzenleyiciler, Bankalar Kripto Para Tutabilir Mi? Sorusuna Cevap Arıyor!300x250 muhabbit - ABD'li Düzenleyiciler, Bankalar Kripto Para Tutabilir Mi? Sorusuna Cevap Arıyor!

ABD banka düzenleyicilerinden oluşan bir ekip, bankaların kendi kasalarında veya bilançolarında kripto para saklama hizmetini ve müşteri ticaretini kolaylaştırabilecekleri yollar geliştirmeye çalışıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, federal hükümet altında çalışan bağımsız bir devlet kurumu olan Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) başkanı Jelena McWilliams, 25 Ekim Pazartesi günü Reuters ile bir röportaj yaptı. Jelena McWilliams, bankaların kripto paralar ile ilgilenmesine ve hizmet vermesine izin verilmesi gerektiğini söyledi. Daha sonra McWilliams sözlerine şu şekilde devam etti:


Kripto paraları finansal düzenimizin dışında tutup, bankalar ile adaptasyonunu sağlamazsak, kripto paralar bankaların dışında büyümeye ve gelişmeye devam edecek. Federal düzenleyiciler kripto paraları düzenleyemez.

FDIC, ABD’deki federal bankacılık düzenleyicilerinden biridir. Federal olarak düzenlenmiş kurumlara mevduat sigortası sağlayan iki kuruluştan biridir.

Üst düzey bir ABD düzenleyicisinden gelen yorumlara göre, kripto paraların bu yılki belirgin yükselişiyle beraber belirli yönlerini düzenleme konusunda acele edildiği düşünülüyor.

Office of the Comptroller of the Currency (Para Birimi Saymanlık Ofisi, OCC), Federal Rezerv ve FDIC, kripto para sektörünü incelemek için kurumlar arası bir politika ekibini araştırmaya ve oluşturmaya karar verdi.

McWilliams, bankaların kripto paralara nasıl yaklaştıkları ve düzenleyicinin nasıl yaklaşması gerektiği hakkında bilgi almak istediğini söyledi. Daha sonra McWilliams, sözlerine şu şekilde devam etti:

Bu kurumlar arası gruptaki amacım, bankaların bu varlıkların koruyucusu olarak hareket edebilmeleri ve kripto paraların bir tür teminat olarak kullanılabilmesini sağlamalarıdır.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar