Muhabbit

Bitcoin vadeli işlem bazı, ABD enflasyon verilerinin etkisiyle yükselişte, BTC ise 70 bin dolar!

Bitcoin vadeli işlem bazı, geçen hafta yayınlanan yumuşak ABD enflasyon raporunun ardından yükseldi. Analistler Bitcoin’in üç aylık yıllık bazının hafta sonu %10’un üzerine çıktığını ve bu durumun piyasadaki olumlu duyguyu yansıttığını belirtiyor.

Zerocap analistlerine göre, Bitcoin’in üç aylık yıllık bazında hafta sonu %10’un üzerine çıkması, temel sipariş akışının piyasayı yukarı taşıdığını ve sürekli fonlama oranlarının yükseldiğini gösteriyor. Bu durum piyasanın olumlu bir havada olduğunu işaret ediyor.

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü nisan ayı için yayınlanan ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinden bu yana Bitcoin’in baz oranının arttığı ve şu anda %9 ila %12 arasında değiştiği görülmekte. Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin mevcut fiyata kıyasla daha pahalı olduğunu gösteren ölçütte üç aylık yıllık bazda değer, türev borsalarında %11,4’e yükseldi.

Bitcoin’de yükseliş trendi devam ediyor

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein görevden ayrıldıktan sonra Bitcoin piyasasında bir yükseliş trendi var. Özellikle TÜFE sonrası Bitcoin’in 66.000 doların üzerinde işlem görmesi piyasada olumlu bir atmosfer oluşturdu. Düşük enflasyon verileri, daha geniş piyasalarda risk alma eğilimini artırarak Bitcoin fiyatlarını destekliyor.

Ancak düşük ekonomik büyüme riski hala mevcut. Zerocap analistlerine göre ABD Fed ve diğer Merkez Bankaları için bu durum risk teşkil ediyor. Ancak şimdilik piyasaların yükseliş eğiliminde olduğu bir gerçek.

CMC son verilerine göre, Bitcoin şu an 70 bin dolar bandını aştı. Bu arada, en iyi 30 kripto para birimini temsil eden GM 30 Endeksi son 24 saatte %0,18 artışla 135,66’ya yükseldi.

Son Yazılar

Exit mobile version