Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43117.74
-2.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2345.02
3.71%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.44
-1.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.6
-0.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Federal Mevduat Sigorta Şirketi, Bankaların Kripto Para Piyasalarındaki Rolü Hakkında Bilgi İstiyor!

FDIC, bankalardan mevcut ve potansiyel dijital varlık faaliyetleri hakkında bilgi istedi.

Clock
Paylaş
ABD Federal Mevduat Sigorta Şirketi, Bankaların Kripto Para Piyasalarındaki Rolü Hakkında Bilgi İstiyor!

Amerika Birleşik Devletleri Federal Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC), bankaların kripto para birimi ile ilgili faaliyetleri hakkında bilgi ve kamuya açık yorumlar arıyor.

17 Mayıs tarihinde yapılan bir açıklama ile FDIC, sektör ve tüketicilerin pazardaki çıkarları ve bankaların dijital varlık ekosistemindeki rolü hakkında daha fazla bilgi almak için kamu girdisi talebini resmen duyurdu.

728×90 muhabbit - ABD Federal Mevduat Sigorta Şirketi, Bankaların Kripto Para Piyasalarındaki Rolü Hakkında Bilgi İstiyor!300x250 muhabbit - ABD Federal Mevduat Sigorta Şirketi, Bankaların Kripto Para Piyasalarındaki Rolü Hakkında Bilgi İstiyor!

FDIC Başkanı Jelena McWilliams, yeni talebin kendilerine, pazara ve gelecekte bankaların oynayabileceği role ilişkin ek bilgi edinme fırsatı verdiğini belirtiyor. FDIC başkanı ayrıca, kamu katkısının ajansın mevzuatlar açısından piyasayı daha iyi anlamasına yardımcı olacağını belirterek şu açıklamayı yaptı:

“FDIC’de, sorumlu yeniliğin gelişmesine izin veren düzenleyici bir çerçeveye sahip olduğumuzu temin ederek bankacılığın bir sonraki bölümünün temelini atıyoruz. Dijital varlıklar, son yıllarda hızlı genişleme ve inovasyon gördüğümüz bir alandır.”

Dijital varlıklarla ilgili yeni ve benzersiz hususların olduğunun farkında olduklarını belirten FDIC, Bankaların yeni ortaya çıkan dijital varlık ekosistemini giderek daha fazla araştırdığı göz önüne alındığında, endüstrinin ve tüketicilerin bu alandaki çıkarlarını anlamasına yardımcı olmak için bu bilgi talebini (RFI) yayınladıklarını belirtiyor.

Şirket, özellikle finansal piyasalardaki ve aracılıktaki dijital varlık kullanım durumlarının yanı sıra uzlaştırma ve ödeme sistemlerine ilişkin anlayışını geliştirmek istiyor. FDIC ayrıca dijital varlıkla ilgili faaliyetlerin yürütülmesinde sigortalı saklama kurumlarının ve bağlı kuruluşlarının risk ve uyum yönetimi konusunda girdi arıyor.

Ajansın finans kurumları için dijital varlık kullanım durumlarına ilgisi, ABD bankalarının aktif olarak kripto para endüstrisine girmesiyle ortaya çıkıyor. Örneğin, Mayıs ayı başlarında, yatırım bankası Goldman Sachs, kurumsal ortakların türev ürünleri alıp satmalarına olanak tanıyan bir kripto para birimi alım satım masası kurdu. Bunun yanında Morgan Stanley, zengin müşterilere kripto para hizmetleri sunmayı planladığını duyurduktan sonra 12 yatırım fonuna Bitcoin ( BTC ) eklediğini duyurmuştu.

FDIC Hakkında

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), ülkenin finansal sisteminde istikrarı ve halkın güvenini korumak için Kongre tarafından oluşturulan bağımsız bir kurumdur. FDIC mevduatları sigortalar; finans kurumlarını güvenlik, sağlamlık ve tüketicinin korunması için inceler ve denetler. Kurum ayrıca büyük ve karmaşık finansal kurumları çözülebilir hale getirmektedir.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar