Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44240.99
1.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2364.83
-0.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.58
16.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.1
3.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

ABD Finans Kurumları Stablecoinleri Tartışacak!

Janet Yellen, stablecoinler ile ilgili bir toplantı gerçekleştirileceğini açıkladı.

Clock
Paylaş
ABD Finans Kurumları Stablecoinleri Tartışacak!

ABD Hazine Bakanı Janet L. Yellen, President’s Working Group on Financial Markets (PWG) ile stablecoinler ile ilgili olası kurumlar arası çalışmaları görüşmek üzere toplanma planını duyurdu.

728×90 muhabbit - ABD Finans Kurumları Stablecoinleri Tartışacak!300x250 muhabbit - ABD Finans Kurumları Stablecoinleri Tartışacak!

Açıklananlara göre görüşme, 19 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Hazine bakanı Yellen, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Düzenleyicileri bir araya getirmek, kullanıcılar, piyasalar ve finansal sistem için oluşturabilecekleri riskleri azaltırken, stablecoinlerin potansiyel faydalarını değerlendirmemize olanak tanıyacak. Dijital varlıklardaki hızlı büyüme ile, kuruluşların bu sektörün düzenlenmesi ve otoritelerin bu konu hakkında iş birliği yapması önemlidir.

Aralık 2020’de PWG, teknolojinin ilgili risklerini belirlemek ve ele almak için mevcut düzenlemelerin incelenmeye başlayacağını belirtmişti.

ABD Federal Rezerv Başkanı Stablecoinlerin Düzenlenmesini İstiyor!

Bu toplantı duyurusu, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell‘ın Temsilciler Meclisi önünde stablecoinler için daha katı düzenlemelere duyulan ihtiyacı dile getirmesinden iki gün sonra geldi. Powell, eğer stablecoinler ödeme sistemlerinin bir parçası olacaksa, bu ürünlerin düzenlenmesinin gerekli olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz gün, dijital varlıklar ve mevcut menkul kıymetler kanunu kapsamında ortaya çıkan diğer teknolojiler gibi varlıkların net bir tanımını sağlamak için meclise iki taraflı bir yasa tasarısı sunulmuştu. Menkul Kıymetler Netliği Yasası, maddi veya dijital tüm varlıklara eşit bir biçimde uygulanacak.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar