Muhabbit

ABD Hazine Müsteşarı: Yetkili Kurumlar, CBDC İçin Toplantılara Başlayacak!

CBDC’nin yalnızca Kongre’nin desteğiyle çıkarılacağını vurgulandı.

Yeni Boyut- abd cbdc

Yeni Boyut- abd cbdc

ABD Hazine Müsteşarı Nellie Liang, kısa süre önce Washington’da düzenlenen Atlantik Konseyi’nde yaptığı konuşmada, CBDC’ler hakkında bazı bilgilere yer verdi.

Liang, ABD Hazinesi, Merkez Bankası ve Beyaz Saray yetkililerinin, ilerdeki CBDC girişimlerini konuşmak üzere “düzenli olarak toplanmaya başlayacaklarını” belirtti.  

Bunun yanında, Hazine liderliğinde oluşturulan ve CBDC çalışmalarına odaklanan CBDC çalışma grubunun, gelişmeleri tüm detayları ile inceleyeceğini dile getirdi. Hatırlanacağı üzere ABD Hazinesi, geçtiğimiz eylül ayında, dijital varlık politika belgeleri yayımlamış ve bu belgelerin birinde CBDC çalışma grubuna çeşitli tavsiyelerde bulunmuştu.  

FED Öncelikli Araştırma Rolüne Sahip

Dijital dolar konusunda FED’in öncelikli araştırma rolüne sahip olduğunu belirten Liang, bu nedenle, çalışma grubunun dijital dolar konusunda net bir değişiklik sinyali vermediğini belirtiyor.

İlginizi çekebilir: CBDC Nedir?

Liang ayrıca, kongre ve halk desteğini alması durumunda, CBDC çıkarmak için adımların atılacağını belirtti. Ancak birkaç Fed lideri yaptıkları açıklamada, dijital dolar için yeterli desteğin şu an için oluşmadığını belirtti.

Liang, CBDC konusunda perakende veya toptan seçeneklerinin araştırılmaya devam ettiğini belirtiyor. Yöneticiye göre, toptan bir CBDC’ye, halihazırda merkez bankası hesapları için uygun olan finansal kuruluşlar erişebilir. Bunun yanında perakende CBDC ise nakit paranın yerini almaz ancak tamamlayıcısı olur.  

“Olası bir CBDC girişiminin tam olarak değerlendirilmesi ve tamamlanması biraz zaman alacak. Ancak çalışma grubu geçici olarak halka açık güncellemeler sağlamayı planlıyor.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version