Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD, CoinGather Mağdurlarına Yardım Etmek İstiyor

ABD, CoinGather mağdurlarının yüzünü güldürecek gibi görünüyor.

Clock
Paylaş
ABD, CoinGather Mağdurlarına Yardım Etmek İstiyor

Eğer 2017 yılında CoinGather tarafından dolandırıldıysanız, şanslısınız çünkü ABD hükümeti daha önce görülmemiş bir şey yapıyor.
Amerika Birleşik Devletleri’nin Adalet Bakanlığı, Mart 2018’de FBI tarafından el koyulan bir kripto borsası olan CoinGather’da tutulan kripto paraların sahiplerini arıyor.
Kasım 2017’de aniden çalışmayı durduran CoinGather, dolandırıcılıkla suçlandı ve bunun üzerine FBI borsaya el koydu.

ABD Hükümeti CoinGather Mağdurlarına Ulaşmaya Çalışıyor

ABD Hükumeti, CoinGather üzerindeki kripto varlıklarını talep edecek bireyleri arıyor.Kripto paralar, seri numarası JNFHSW1 olan Dell PowerEdge sunucusunda duruyor, fakat Adalet Bakanlığı ne sunucuda tutulan kripto paraları ne de bu paraların değerini açıklamıyor.

Borsanın eski sunucusunda tutulan kripto paralarını talep etmek isteyen bireylerin, Doğu Michigan Adalet Departmanı’na başvurmaları için tam 35 günleri var. Adalet Bakanlığı ise;
İlgili dilekçeye, isim, soy isim, adres, doğum tarihi ve CoinGather varlıklarını yazmaları ve teslim etmeleri halinde, dilekçenin işleme alınıp araştırılacağını belirtti.

CoinGather En Popüler Döneminde Çalışmayı Durdurdu

Çalışmayı durdurduğu zaman nispeten küçük bir borsa olan CoinGather, 2017 yılında neredeyse günlük 100.000$’lık işlem hacmine sahipti. Durumdan muzdarip olan kullanıcılar ise 2018 yılının başında, FBI’a ulaşarak borsanın sahibinin, Ohio’da yaşadığını bildirdi. 15 Mart 2018 tarihinde ise FBI sanıkları haklı bularak, CoinGather’a el koydu.
Muhabbit.com olarak, bu dolandırıcılıktan etkilenen kişilerin hızlı bir şekilde varlıklarını geri almalarını temenni ediyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar