Muhabbit

ABD OCC Başkanı’ndan Bitcoin Hakkında Haber Var!

ABD Bitcoin’e dokunmayacak!

Bitcoin Hakkında

ABD Para Birimi Kontrol Bürosu’nun (OCC) Başkanı Brian Brooks, bir televizyon programı üzerinde katıldığı söyleşide Bitcoin hakkında sevindirici açıklamalar yaptı!

Başkan, ABD hükümetinin “Bitcoin”i yasaklamayacağını ve yaptığı hareketler ile Bitcoin’i kısıtlamayacaklarını” söyledi.

Merak etmeyin, kimsenin Bitcoin’i engellemek gibi bir niyeti yok. Kimse bu teknolojiye taş koyamaz. Bana göre bu, insanların endişelenmesi gereken bir konu değil.

Coinbase’in eski baş hukuk sorumlusu olan Brooks, ABD düzenleyicilerinin kişisel cüzdan sahiplerine KYC yasalarını uygulayacak olan bir düzenleme yayınlamaya çalıştıkları yönündeki söylentilere yanıt verdi. Bildiğiniz üzere bu haber, Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından paylaşılarak bomba gibi gündeme oturmuştu.

Brian Armstong’un paylaşımından sonra, BTC’nin fiyatı 16.000 $’a kadar gerilemişti ve insanlar ciddi anlamda bir panik havasındaydı.

Brooks, CNBC’den Melissa Lee tarafından sorulan soruya doğrudan bir cevap vermedi. Fakat OCC’nin Bitcoin düzenlemesini doğru bir şekilde yapmaya odaklandığını söyledi.

Bitcoin hakkında konuşan Brooks’a göre, kripto ağlarının gelişimi ve aynı zamanda kara para aklamayı önlemek gibi düzenleyici görevleri yerine getirmek önemli. Brooks bu durumun bir denge politikası olduğunu ve sonunda “herkes için işe yarayacağını” garanti etti.

Brooks, Trump’ın görev süresinin bitiminden önce ne tür yeni düzenlemelerin çıkabileceği ile ilgili olarak şunları söyledi:

Trump döneminin sonuna kadar kripto paralar için pek çok iyi haber duyacaksınız. Bazılarını bankalar, blockchain ve bu varlıkların doğası hakkında daha fazla netlik kazandıracak. İnanıyorum ki çok olumlu mesajlar duyacaksınız.

Bu açıklamalardan sonra piyasaların yönü değişebilir mi? ABD’nin kripto severlere vereceği yeni olumlu haberler, Bitcoin’in bir kez daha rekor kırmasını sağlayacak mıdır?

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Son Yazılar

Exit mobile version