Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41839.16
5.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2225.19
2.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.69
0.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.9
1.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD Rusya Merkezli Kripto Para Borsasına Yaptırım Uyguladı!

Chainalysis bir süredir Suex’i araştırıyormuş!

Clock
Paylaş
ABD Rusya Merkezli Kripto Para Borsasına Yaptırım Uyguladı!

ABD Hazinesi Yabancı Varlık Kontrol Ofisi, Rusya menşeli kripto para borsası Suex’i hedef alan bir yaptırımı duyurdu.

Resmi olarak Prag’da kayıtlı fakat Moskova ve St.Petersburg’da ofisi bulunan borsanın yıllar önce fidye yazılım çetelerine, dolandırıcılık aktörlerine ve feshedilmiş bir kripto para borsası BTC-e’den para çekme işlemlerine destek verdiğini söyledi.

728×90 muhabbit - ABD Rusya Merkezli Kripto Para Borsasına Yaptırım Uyguladı!300x250 muhabbit - ABD Rusya Merkezli Kripto Para Borsasına Yaptırım Uyguladı!

Dış kaynaklı varlıkları denetleyen kurum (OFAC), borsanın BTC, ETH ve Tether adreslerini inceledi ve toplamda 25 farklı adrese ulaştı.

Blockchain analiz firması Chainalysis, Suex soruşturmasında OFAC’a yardımda bulundu. Chainalysis, Suex’in son üç yılda 160 milyon $’ın üzerinde Bitcoin aldığını da tespit etmiş durumda.

Elde edilen bilgilere göre bu fonlar darknet piyasalarından, özellikle de muhtemelen dünyadaki türünün en büyüğü olan Hydra’dan gelen fonları içeriyordu.

Chainalysis’ten Gurvais Grigg, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Fidye yazılımlardan kurtulmanın en iyi yolu, bunu sağlayan tedarikçilerin peşine düşmektir.

Grigg, bir süredir Suex’i incelediğini açıkladı ve şunları söyledi:

Bir süredir gözümüz Suex’in üzerindeydi, ancak ABD Hazinesi ve OFAC gibi kurumların soruşturma başlatması zaman alabiliyor.

Bu arada herhangi bir OFAC yetkilisi, bu iddialara kesin olarak cevap vermiş değil.

Bu yılın başlarında ABD altyapısına yönelik saldırıların ardından, fidye yazılımları giderek siyasi bir sorun haline geldi. Fidye yazılımları, Joe Biden ve Vladimir Putin arasındaki Haziran zirvesinde önemli bir konuydu. Biden yönetimi büyük bir gıda tedarikçisi olan JBS’e yönelik fidye yazılım saldırılarına ilişkin büyük bir soruşturma açılması emrini verdi.

Tahmin edebileceğiniz gibi fidye yazılımlarına artan ilgi, kripto para ve blockchain işlemlerini izleyen Chainalysis gibi blockchain analitik firmaları için kazançlı bir hal almaya başladı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar