Muhabbit

ABD, Staking Ödüllerini Vergiye Dahil Etti

Yatırımcılar, artık Proof of Stake (PoS) konsensüsü ile çalışan blockchain’lerden kazandıkları staking ödüllerini beyan etmek zorundalar.

ABD’nin vergiden sorumlu olan federal kuruluşu IRS; aldıkları karara göre, vergi mükelleflerinin kazandıkları staking ödüllerini, kuruma brüt gelir olarak bildirmeleri gerektiğini duyurdu.

IRS, kripto para platformlarında sunulan staking ödüllerinin artık vergiye tabi olduğunu açıkladı. Yeni karara göre yatırımcılar, artık Proof of Stake (PoS) konsensüsü ile çalışan blockchain’lerden kazandıkları staking ödüllerini beyan etmek zorundalar. Kararda ayrıca staking kazançlarının, ödüllerin kazanıldığı andaki fiyatın baz alınması ile hesaplanacağı belirtildi.

ABD’nin düzenleyici kurumları denetimleri sıkılaştırıyor

ABD’nin düzenleyici kurumları uzun süredir staking ödülleri veren kripto para platformlarını inceliyordu. SEC’in, kripto para borsası Kraken’e açtığı dava sonrasında borsa, 30 milyon dolarlık para cezası ödemek ve staking hizmetlerini sonlandırmak zorunda kalmıştı. Coinbase ve SEC arasındaki dava ise devam ediyor. SEC, dava dosyasında Coinbase’i kayıt dışı menkul kıymet borsası ve broker’lık yapmak ve kayıtsız staking hizmeti sunmakla suçluyor.

IRS, daha önce de madencilikten elde edilen gelirler için benzer bir karar vermişti.

IRS (Internal Revenue Service): ABD’nin vergi toplama, düzenleme ve vergiyle ilgili kanunları uygulama yetkisi olan federal kurumudur.

Son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version