Muhabbit

ABD’li Düzenleyiciler, Voyager Digital ve Eski CEO’suna Dava Açtı!

FTC, hem Voyager’ı hem de eski CEO Stephen Ehrlich’i davalı olarak gösterirken, CFTC dava dosyasında sadece Stephen Ehrlich’i hedef aldı.

Son zamanlarda yayımlanan bir rapora göre; Voyager Digital, ABD düzenleyicilerinden olan Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ile büyük bir anlaşma yaparak, 1 milyar 650 milyon dolarlık ceza ödemeyi kabul etti. Bu ceza, kripto para sektöründe şimdiye kadar uygulanan en büyük para cezalarından biri oldu.

Ayrıca CFTC, Voyager Digital’ın eski CEO’su Stephen Ehrlich‘i türev kurallarını ihlal etmek ve müşterileri, dijital varlıklarının güvenliği konusunda yanıltmakla suçladı. Geçtiğimiz yıl iflas eden kripto para kredi şirketi Voyager’ın eski CEO’suna karşı iki ABD düzenleyici kurumu tarafından yasal işlem başlatıldı.

Mahkeme belgelerine göre, Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), ABD New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’ne şirket hakkında şikayette bulundu. FTC, hem Voyager’ı hem de eski CEO Stephen Ehrlich’i davalı olarak gösterirken, CFTC dava dosyasında sadece Stephen Ehrlich’i hedef aldı.

CFTC, Stephen Ehrlich’in Voyager dijital varlık platformunun güvenliği ve mali istikrarı konusunda müşterileri yanılttığını iddia ediyor.

Ayrıca FTC, hem Voyager hem de Stephen Ehrlich tarafından, ABD bankalarında 250 bin dolar’a kadar olan mevduatlar için sağlanan Federal Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC) sigortası ile ilgili yanıltıcı iddiaların olduğunu belirtiyor. Voyager, web sitesinde ve uygulamasında fonların FDIC sigortalı olacağını iddia etmişti. FTC, bu miktara kadar olan FDIC sigortasının reklamını yapan web sayfasının ekran görüntülerini kayda alarak, şikayette bulundu. FTC, hem Stephen Ehrlich’in hem de Voyager’ın müşteri mevduatlarının FDIC sigortalı olmadığı gerçeğinin tamamen farkında olduğunu ve bilerek müşterileri yanılttığını iddia ediyor.

FTC, Voyager ile 1,65 milyar dolarlık ceza için anlaşma sağladı

Başka bir yasal gelişme olarak; FTC, Voyager’ın şirket tüzel kişiliği ile 1,65 milyar dolarlık ceza ödemesi karşılığında bir uzlaşma sağladı. Mahkeme belgelerine göre, şirket iddiaları ne doğruladı ne de yalanladı.

Voyager, 2022 yılında kripto para hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) iflasının ardından iflasını duyuran şirketler arasında yer aldı. Şirket, 6 Temmuz 2022’de, para yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alınmasının ardından iflas koruması talep etti. Bu yılın başlarında Voyager, müşteri geri ödeme stratejisinin bir parçası olarak varlıklarını tasfiye etme planını sonuçlandırdı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version