Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39494.36
1.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2156.06
3.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.25
1.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229.6
0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

ABD’li Kripto Para Sahiplerinin %40’ı Şifrelerini Unutuyor!

Yapılan araştırmaya göre ABD’li kripto para sahiplerinin yüzde 40’ı şifrelerini unutuyor!

Clock
Paylaş
ABD’li Kripto Para Sahiplerinin %40’ı Şifrelerini Unutuyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 1000 kripto para yatırımcısıyla yapılan bir ankete göre, dijital varlık sahiplerinin %39,7’si şifrelerini unutuyor.

en cok kullaninlan borsalar - ABD'li Kripto Para Sahiplerinin %40'ı Şifrelerini Unutuyor!
En çok kullanılan kripto para cüzdanları

En çok kullanılan kripto para cüzdanları sırasıyla; Coinbase, Robinhood ve Binance‘dir. Dikkat çeken bir diğer nokta ise Binance’in 3’üncü sırada olmasına rağmen ortalama olarak cüzdanlarda saklanan kripto paraların değeri olarak 1’inci sırada.

728×90 muhabbit - ABD'li Kripto Para Sahiplerinin %40'ı Şifrelerini Unutuyor!300x250 muhabbit - ABD'li Kripto Para Sahiplerinin %40'ı Şifrelerini Unutuyor!

2009’dan bu yana Bitcoin hayatımızda yer alıyor. Cryptovantage.com tarafından yürütülen araştırmaya göre, birçok kişi dijital varlıklarını kaybetti. Şifrelerini unutanlar ve alamayanların ortalama kaybettiği değer ise 2,134 dolar.

Coin Storage Security: A Closer Look at Crypto Storage and Passwords anketine göre, kripto para sahiplerinin %39,7’si şifrelerini unutmuş durumda. Bununla birlikte, kripto paralarına erişimini kaybeden kişilerin %95,6’sı kimlik bilgilerine tekrar kavuştu. Kimlik bilgilerini kurtaran kişilerin %85,7’si kurtarma hizmeti kullandığını da belirtmek gerek. Ortalama olarak, şifrelerini alamayan kullanıcılar yaklaşık 2,000 dolar kaybetti.

kripto para sifre olusturma - ABD'li Kripto Para Sahiplerinin %40'ı Şifrelerini Unutuyor!
En sık kullanılan şifre güvenliği özellikleri

Nitekim araştırma şunu ortaya koyuyor:

Kripto para cüzdanlarını veya borsalarını kullanan kullanıcıların %95,6’sı oturum açmayı unuttuktan sonra paralarını geri alabildi. Bu oran, mevcut ve potansiyel yatırımcıların endişe ettiği şifre sorunlarını ciddi şekilde hafifletme potansiyeli taşıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar