BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

ABD’li Kripto Para Yatırımcıları 2021 Yılında Artış Gösterdi!

ABD’li yatırımcılar artış gösteriyor.

Avatar

Yayın:

-

abd bitcoin

Yapılan bir ankete göre ABD’li kripto para yatırımcılarının büyük bir çoğunluğu ilk kripto para yatırımını 2021 yılı içinde gerçekleştirmiş.

Huobi Group tarafından hazırlanan Crypto Perception Report 2022’ye göre, ABD’li kripto para yatırımcılarının neredeyse %70‘i, 2021 yılı içinde kripto para yatırımı yapmaya başlamış.

bybit 300x250 2 - ABD'li Kripto Para Yatırımcıları 2021 Yılında Artış Gösterdi!

Huobi Group, ABD vatandaşlarının kripto paralar ile ilgili düşüncelerini, bilgilerini ve piyasa hakkında neler düşündüklerini değerlendirmek adına 2021 yılının Aralık ayında, 3.100 ABD’li yatırımcı ile anket çalışmasında bulundu.

Ankete katılanların neredeyse %70’i geçtiğimiz yıl içinde ilk defa kripto para yatırımı yaptığını söylerken, %21’lik bir kesim ise, iki yıl önce kripto para yatırımı yapmaya başladığını söyledi. Ankete katılan %12’lik kesim, ilk yatırımını 4 yıl kadar önce yaparken, %9’luk kesim, 4 yıldan da önce yatırım yapmaya başlamış.

ABD’li Yatırımcılar Ufak Miktarlar ile Yatırım Yapıyor!

Anket, katılımcıların kripto para birimlerine ciddi oranlarda yatırım yapmadığını gözler önüne seriyor. Ankete katılanların %46’sı, kripto para birimlerine 1.000 $’dan daha az yatırım yaptığını söyledi. Bununla beraber %25’lik bir kesim ise, 1.000 $ ila 10.000 $ arasında kripto para yatırımı yaptığını söyledi.

Araştırma ayrıca, katılımcıların %42’sinin kripto para yatırımlarının riskli olduğunu düşündüğünü gösteriyor. Bununla birlikte ankete katılan kişilerin %34’ü düzenleme konusunda endişe duyarken, katılımcıların %24’ü yeterli sermayeye sahip olmadığını düşündüğünü dile getirdi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit

Trend Haberler