Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43787.33
-0.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2351.55
-0.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.95
4.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239
-0.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ABD’li Madencilik Firması Bitmain’den 17 Bin Cihaz Aldı!

Clock
Paylaş
ABD’li Madencilik Firması Bitmain’den 17 Bin Cihaz Aldı!

Kuzey Amerika menşeli Core Scientific, Çinli madencilik donanım üreticisi Bitmain’den yeni nesil Bitcoin madencilik cihazları almak için anlaşma yaptı.

Core Scientific, müşterilerinin ve kendi kullanımı için Bitmain‘den 17.000’den fazla S19 Antminer satın almayı planladığını söyledi. Core Scientific’in verdiği bilgilere göre, bir şirket tarafından en fazla satın alınan S19 makineleri bu anlaşma ile birlikte Core Scientific’e ait olacak.

728×90 muhabbit - ABD'li Madencilik Firması Bitmain'den 17 Bin Cihaz Aldı!300x250 muhabbit - ABD'li Madencilik Firması Bitmain'den 17 Bin Cihaz Aldı!

Microsoft’un eski COO’su ve hali hazırda Core Scientific’in CEO’luğunu yapan Kevin Turner’ın dediğine göre, “Core Scientific, Bitmain’in en yeni ASIC cihazlarının ilkini satın aldı ve test etti. Testlerde mevcut hash oranının %3 üstüne çıkarak 110 TH /S’ye ulaştı.

Anlaşma, Teksas eyalatinde bir dizi madencilik tesisisin açılması ile birlikte gerçekleşmiş gibi görünüyor.

Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz Ekim ayında Bitmain, Teksas’ta “dünyanın en büyük madencilik tesisi” adı altında bir  tesis açmıştı. Geçtiğimiz Ocak ayında ise Bitmain, SBI ve GMO adında iki şirket için, kripto para birimlerini işlemek adına Northern Bitcoin AG’nin yan kuruluşu Whinestone ile bir anlaşma imzalamıştı.

Kuzey Amerika’ya Artan İlginin Sebebi

Core Scientific’in Müşteri Hizmetleri Sorumlusu Russell Cann, Kuzey Amerika madencilik operasyonlarına olan ilginin artmasının sebebini açıkladı;

Bu şahit olduğumuz sermaye tahsisleri ve yatırımlarda yaşanan artışlar, dijital varlıkların gittikçe bir yatırım varlığı olarak kabul edilmesine ve Kuzey Amerika’nın Olumlu yatırım özelliklerine bağlanabilir. Özellikle de Amerika’nın istikrarlı jeopolitik konumu, denetleme sistemi ve uygun iklim koşulları bunu sağlıyor.

Yani bu durumda Kuzey Amerika’ya yapılan yatırımlar “sistemin istikrarlı çalışması ve arazi mülkiyeti dahilinde bulunan regülasyon ortamı” sebebi ile faydalı durumda. Ayrıca enerji fiyatlarının son zamanlarda düşmesi Kuzey Amerika bölgesini çok daha cazip kılıyor.

Enerji fiyatlarının dibi görmesi ile birlikte, ABD ve Kanada’da düşük maliyetler ortaya çıktı. Core Scientific gibi büyük ölçekli madenciler için bu durum benzersiz proje fırsatları yaratıyor.

Ancak bu yukarıda saydığımız durumlar yatırımcıların Çin başta olmak üzere diğer ülkelerden vazgeçtiği anlamına gelmiyor. Cann’a göre yatırımcılar, yatırımlarını küresel anlamda çeşitlendirmek istedikleri için farklı ülkelerde farklı fırsatlar peşinde koşuyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar