Muhabbit

ABD’li Savcılar, Binance Eski CEO’sunun Şubat 2024’ten Önce Ülkeden Ayrılmaması Gerektiğini Savunuyor

ABD’li savcılar, Binance’in eski CEO’su CZ’nin kaçma riski olduğu gerekçesiyle Şubat 2024’teki cezasından önce Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gitmesine şiddetle karşı çıkıyor.

Bildiğiniz gibi birkaç gün önce Binance’in eski CEO’su Changpeng Zhao (CZ), hakkındaki kara para aklama suçlamasını kabul etti ve CEO’luk görevinden ayrıldı.

CZ, salı günü çıkarıldığı mahkemede 175 milyon dolar kefaletle serbest bırakıldı. Ancak, Şubat 2024’teki cezasının infazından 14 gün önce ABD’de olması şartıyla.

ABD’li savcılar, önemli bir servet edinen ve ABD ile fazla bir bağı bulunmayan CZ’nin ülkeden kaçma riski olduğunu savunuyor. Savcılara göre, CZ’nin BAE ile güçlü bağlantıları bulunuyor. Ayrıca ABD ve BAE arasında suçlu iadesi konusunda sınırlı politikaların olması, CZ’yi hüküm giyene kadar ABD’de tutmanın gerekli olduğunu gösteriyor.

Sulh yargıcının, CZ’nin BAE’ye dönmesine izin veren ilk kararına rağmen, savcılar bu karara itiraz ediyor. Fakat, dosyada CZ’nin kaçmayacağına dair açık ve ikna edici kanıtlar gerektiği öne sürüldü.

Bu hafta yaşanan şaşırtıcı haberlere rağmen Binance ve diğer merkezi borsalar önemli bir kullanıcı çıkışı görmedi. Glassnode verilerine göre, Binance’teki mevcut net Bitcoin pozisyon değişikliğinin önceki aylara göre daha düşük olduğu görünüyor, bu da piyasada istikrarın hakim olduğunun bir kanıtı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version