Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD’nin İlk Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonu (DAO), Wyoming Eyaleti Tarafından Tanındı!

American CryptoFed DAO, ABD’de yasal olarak tanınan ilk DAO oldu.

Clock
Paylaş
ABD’nin İlk Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonu (DAO), Wyoming Eyaleti Tarafından Tanındı!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Wyoming eyaleti tarafından bu yılın başlarında, DAO’ları farklı bir limited şirket (LLC) olarak tanıyan ve yasa olarak sunulan tasarı, 1 Temmuz 2021 tarihinde kabul edilerek yürürlüğe girdi. Böylece, Amerikan CryptoFED DAO yeni kurulan Merkezi Olmayan Özerk Teşkilatı, yasal olarak ABD’de tanınan ilk DAO oldu.

Wyoming’in eyalet yetkilisi Edward Buchanan konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Wyoming, 1977’de LLC’lerin tanınmasıyla başlayarak iş teknolojisinin öncüsü olarak bir üne sahiptir. Merkezi Olmayan Özerk Kuruluşlara yönelik yasal teklifler sunarak bu yeniliği sürdürmekten gurur duyuyoruz.”

American CryptoFed DAO CEO’su Marian Orr ise yeni gelişme ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Wyoming, ABD’deki önde gelen dijital varlıklar yargı yetkilisidir. Şimdi bu DAO yasası ile Wyoming, tartışmasız dünyanın en iyi blockchain yargı yetki alanı oldu. Bu, gerçek bir kitlesel kabule sahip dijital para biriminin artık mümkün olacağı anlamına gelir.” 

Orr, ayrıca, dijital para birimleri ile belediyelerin, tüccarların ve tüketicilerin, işlem ücreti ödemeden dijital işlemlerde bulunmalarını sağlayacağını belirtti. Bunun yanında hızla artan maliyetlerin önüne geçilmiş olacağını ve şehirlerin artık işlem ücretleri yoluyla para kaybetmeyeceğini dile getirdi. Son olarak Orr, bu yeni girişimin belediyelere en büyük katkılarından birinin de vergileri artırmadan artan gelirlerin geri dönmesini sağlayacağı anlamına geldiğini söyledi.

Yeni yasanın ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük tüccarlardan 165’ini temsil eden Merchant Advisory Group (MAG) tarafından da desteklediğini açıklandı. Tüccar Danışma Grubu CEO’su John Drechny yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Amerikan CryptoFed’in Wyoming’deki ilk Merkezi Olmayan Otonom Kuruluş olduğunu duyurmasıyla birlikte, tüccarların ödeme kabulü için daha fazla seçeneğe sahip olacağı bir yol olarak görebiliriz.” 

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar