Muhabbit

Abu Dabi, Ülkedeki Kadınlara Ücretsiz Kripto Para Alan Adı Verecek!

Abu Dhabi Yatırım Ofisi (ADIO), yeni girişim için web3 kimlik platformu ve NFT alan adı sağlayıcısı Unstoppable Domains ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

abu dabi kadınlar

abu dabi kadınlar

Abu Dabi ve Abu Dabi Yatırım Ofisi (ADIO), ülkede yaşayan tüm kadınlara ücretsiz kripto para alanları sağlamak için Web3 kimlik platformu ve NFT alan adı sağlayıcısı Unstoppable Domains ile ortaklık kurdu.

Yeni girişim, kadınların küçük ve orta ölçekli işletmelerin %50’sinin kadınlara ait olduğu Abu Dabi’de, Web3 hakkında bilgi edinme fırsatlarını artırmayı amaçlıyor.

Haber, kadın teknoloji girişimcilerinden oluşan bir güç merkezi grubu olan “Web3’ün Kadınları” tarafından Abu Dabi’ye bir delegasyon ziyareti sırasında duyuruldu.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan, Abu Dhabi Yatırım Ofisi (ADIO) Genel Müdür Vekili Abdulla Abdul Aziz Al Shamsi şunları söyledi:

“Abu Dabi, Web3’ün geleceğinin, toplumun tüm üyelerine hitap eden güçlü bir altyapı etrafında inşa edilmesini sağlıyor. Kadınları davet eden ve yükselten girişimleri destekleyerek ilerleyebiliriz.”

Emirlik, Kripto Para Alanında Aktif Olmak İstiyor

Abu Dabi’deki tüm kadınlara ücretsiz kripto para alan adları sağlamak için Unstoppable Domains ile kurulan ortaklığın, Emirliğin hızlı büyüyen bu alana katılımının sağlanacağı belirtiliyor.

Yeni girişi hakkında bir açıklamada da Web3’ün Durdurulamaz Kadınları’nın Kurucusu Sandy Carter tarafından yapıldı:

“Abu Dabi’nin Orta Doğu’daki kadınlara Web3 fırsatları getirme misyonuna liderlik ettiğini görmek harika. Web3’ün Kadınları delegasyonu ve Abu Dabi’nin teknoloji ekosistemine bu kadar kapsamlı bir bakış sağladığı için Access Abu Dhabi ve ADIO’ya minnettarım.”

Son olarak yapılan açıklamada, Abu Dabi’nin, Emirliğin bir Orta Doğu kripto para merkezi olma çabalarını hızlandırırken, tüm topluluklardaki kadınların Web3 alanına katılımının teşvik edilmesinin istendiği belirtildi.

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Son Yazılar

Exit mobile version