Muhabbit

Adalet Bakanlığı’ndan Thodex Ve Vebitcoin Açıklaması!

Adalet Bakanlığı sözcüsü Ertuğrul Çekin, Türkiye merkezli kripto para borsaları Thodex ve Vebitcoin hakkında açıklama yaptı.

türkiye kripto genel

türkiye kripto genel

Adalet Bakanlığı sözcüsü Ertuğrul Çekin, geçtiğimiz günlerde çok konuşulan Türkiye merkezli kripto para borsaları Thodex ve Vebitcoin hakkında açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Thodex’in CEO’su yaklaşık 108 milyon dolarlık bir kripto para ile yurt dışına kaçmıştı. Vebitcoin ise “finansal yükü” taşıyamadıkları gerekçesiyle kapandıklarını açıklamışlardı.

Thodex olayında hakkında detaylı bilgi için: Thodex Dosyası
Vebitcoin olayında hakkında detaylı bilgi için: Vebitcoin Haberleri


Adalet Bakanlığı sözcüsü Ertuğrul Çekin, bugün Dikmen Hâkim Evi’nde bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda birçok konuyu ele alan Çekin’in başlıklarından biri de Thodex ve Vebitcoin olayları olmaktaydı.

Çekin, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gerekli soruşturmaların başlatıldığını ifade etti. Bununla birlikte Çekin, Thodex’in kurucu ve CEO’su Faruk Fatih Özer hakkında Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldığını ve birçok ülkede arandığını ekledi.

Thodex olayında Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’nin kararı ile dün (29.04.2021) itibarıyla 6 şüphelinin tutuklandığını söyledi.

Vebitcoin olayında ise Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 4 şüphelinin nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklandığını ekledi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version