Muhabbit

Adidas Originals, Bundan Böyle Metaverse’te!

Adidas bugün, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile metaverse evrenine girdiğini resmen duyurdu.

Bilindiği gibi 24 Kasım’da Adidas’tan önemli bir açıklama gelmişti. Coinbase ile partnerliğini duyuran spor giyim markası, NFT ve metaverse ekosistemine gireceğine dair mesajlar vermişti.

Bugün (02.12.2021) beklenen oldu ve Adidas Originals Twitter hesabından yeni bir paylaşım yaptı. BoredApeYC, gmoneyNFT ve punkscomic gibi önemli projelerle iş birliği yaptığını duyuran Alman spor giyim markası, metaverse evrenine gireceğini resmen doğrulamış oldu.

https://twitter.com/adidasoriginals/status/1466443459951271939

Adidas’ın Yeni Profil Fotoğrafı: Bored Ape NFT’si

Adidas Originals’ın metaverse evrenine gireceğini açıklaması ile beraber, blockchain camiası adeta çalkalandı. Firma buna ek olarak; Twitter hesabındaki profil fotoğrafını düzenleyerek, Adidas eşofmanı giymiş bir ‘Bored Ape Yatch Club’ NFT‘si ekledi.

Bilindiği gibi Coinbase, kendi NFT platformunu devreye alacağını duyurmuştu. 24 Kasım’da ise, Adidas’tan gelen partnerlik duyurusu ile bu iki büyük firmanın aralarında NFT bağlantılı bir iş birliği olacağı tahmin edilmişti. Bugün itibarıyla bu öngörülerin hepsinin doğru olduğu Adidas’ın açıklamaları ile kanıtlandı.

Peki Adidas’ın önümüzdeki günler için stratejisi ne olacak? Bunu bize zaman gösterecek.

Adidas ve Sandbox Birlikteliği

Adidas Originals’ın ekosisteme yakınlığı bunlarla da sınırlı değil. Geçtiğimiz haftalarda firmanın Sandbox metaverse’inden arazi satın aldığı iddia edilmişti. Buna ek olarak Adidas, Twitter hesabında paylaşım yaparak Sandbox ile “adiVerse” geliştireceklerini duyurmuştu. “adiVerse” kavramının tam olarak neyi ifade ettiği ise hala merak konusu.

İlginizi çekebilir: Sandbox Nedir?

Son zamanlardaki metaverse çılgınlığına Adidas’ın da katılması, şüphesiz ki metaverse ile ilgili token’ların fiyatlarını olumlu yönde etkileyeceğe benziyor.

Sandbox token’ı SAND, son aylarda %400’lere varan bir değer kazancı yakalamıştı.

Adidas gibi büyük firmaların blockchain teknolojisini benimsemede öncü olması ekosistem için çok önemli bir gelişme olarak görülüyor. Adidas’ın bu adımı ile birlikte daha çok insanın NFT ve metaverse kavramlarını araştırarak ekosisteme canlılık getirmesi, hiç de yanlış olmayacak bir beklenti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version