Muhabbit

Afrika’da Bitcoin Alım-Satım Hacmi Rekor Kırdı! 2017’den Fazla

P2P marketlerde 10 milyon $’a yakın bir hacim oluşurken, rakam ise “tüm zamanların en yükseği” olarak kayıtlara geçti.

afrika

Sahra-Altı Afrika’da bulunan kripto para yatırımcılarının ilgisi “halving”e giden yolda büyük bir artış göstermiş durumda.

Useful Tulips’ten alınan verilere göre Afrika’daki kripto para talep miktarında önemli bir artış göze çarpıyor. Localbitcoins ve Paxful üzerindeki alım-satım hacminde yaşan büyük artış ile birlikte hacim, 2017 boğasında oluşan hacmi geçmiş durumda.

P2P marketlerde 10 milyon $’a yakın bir hacim oluşurken, rakam ise “tüm zamanların en yükseği” olarak kayıtlara geçti.

P2P ticaret ise kişiden kişiye el değiştiren mal ya da yapılan ticaret olarak tanımlanabilir.

Afrika’nın en büyük kripto para piyasası olarak tanımlanan Nijerya’da da durum benzer şekilde. P2P ticaret hacmi Nijerya’da 7.2 milyon $ seviyelerine kadar ulaşırken, en çok kullanılan hizmetler Paxful ve Localbitcoins oldu.

Kenya’da ise hacim 5 katına çıkmış durumda. Hacim ülkede ilk defa 7 haneli rakamlara ulaşırken, hacim 1,600,000 $ seviyelerinde.

Gana tarafında da benzer bir durum mevcut. Son beş hafta içinde hacim 4 kez rekor kırarken anlık hacim ise 800,000 $ seviyelerinde.

Sahra-Altı Afrika bölgesindeki P2P ticaret, en büyük ikinci P2P ticaretinin yaşandığı Latin Amerika ile yarışır hale gelmiş görünüyor.

Lider Kuzey Amerika’da ise P2P ticaret hacmi, 25.6 milyon $ seviyelerinde seyretmekte.

Geçtiğimiz yıl KYC işlemlerini sıkılaştıran Localbitcoins ve Paxful, bölgede pazar olarak kullanılan en büyük iki platform olarak öne çıkmakta.

Afrika’da artan kripto para ticaret hacmini nasıl yorumlarsınız? Sizce yaklaşan “halving”in bir etkisi olabilir mi?

Son Yazılar

Exit mobile version