BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Ağustos Ayında Rekor Artış Yaşayan WBTC Arzını Alameda Research Oluşturmuş!

Şirket tarafından talep edilen WBTC miktarı 14,654 adet ile rekor kırıyor.

Yayın:

-

Alameda Research

Ethereum üzerindeki Bitcoin Wrapped Bitcoin (WBTC) son dönemde yaşanan DeFi patlaması ile birlikte arz noktasında büyük bir artış yaşamıştı.

Özellikle Ağustos ayında yaşanan arz artışı ile dikkat çeken WBTC, Alameda Research tarafından talep edilmiş.

Ortaya çıkarılan yeni verilere göre Ağustos ayında talep edilen ve tokenize edilen Bitcoin’lerin yaklaşık yüzde 70’i Alameda Research tarafından yaratılmış.

Şirket tarafından talep edilen WBTC miktarı ise 14,654 adet ile rekor kırıyor. Ağustos ayından önce herhangi bir WBTC talebi bulunmayan şirket Compound üzerindeki teminat miktarının yüzde 0’dan yüzde 40’a yükseltilmesi için talep oluşturmuştu.

Alameda ilk önerisinde teminatı yüzde 65 olarak teklif etmişti. Teklifin reddedilmesinin ardından yapılan yeni öneride yüzde 40’lık bir oran teklif edilmiş ve kabul görmüştü.

Alameda teklif sırasında WBTC’in teminat olarak Compound üzerinde kabul edilmesinin çeşitliliği artıracağını ve aynı zamanda WBTC’i teminat olarak kabul eden DeFi platformu MakerDao ile çalışabilirliği artıracağını öne sürmüştü.

FTX ve Alameda Research Kurucusu Bankman-Fried, WBTC’in Bitcoin ile Ethereum arasındaki en kolay ve sağlıklı köprü olduğunu belirtirken Bitcoin’in bu yol ile Ethereum üzerindeki merkezsiz finansa dahil olabileceğini de açıklamıştı.

Ethereum ağı üzerinde Bitcoin saklamaya ve DeFi uygulamaları üzerinde Bitcoin’i kullanma imkanı sunan WBTC geçtiğimiz günlerde FTX ve Binance gibi borsalarda da listelenmeye başlamıştı.

Bitcoin teminatı ile DeFi uygulamaları üzerinde işlem yapmaya olanak sağlamasıyla oldukça popüler hale gelen WBTC, oldukça önemli miktarda Bitcoin’i tokenize etmiş durumda.

Siz DeFi uygulamalarında WBTC’i kullanıyor musunuz?

Diğer Bitcoin Haberleri’ne buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy, Bitcoin’lerini En Az 100 Yıl Tutacak

Michael Saylor sizce dediğinde haklı mı?

Yayın:

-

MicroStrategy

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin’i 100 yıl elinde tutacağını ve satmaya niyeti olmadığını söyledi.

11 Ağustos’ta iş istihbaratı firması, 21.454 BTC’yi 250 milyon $’a satın aldığını açıklamıştı. Şirketin bu yatırımı şu anda 278 milyon $’ın üzerinde. Bu artış iki aylık bir süreçte gerçekleşti ve %11’lik bir artışı gösteriyor. Bu arada, MicroStrategy o tarihten bu yana daha fazla Bitcoin aldığını da açıklamıştı.

Real Vision CEO’su Raoul Pal ile yaptığı röportajda Saylor, 250 milyon $’lık yatırım kararının, yönetim kurulu ile firmanın yatırımcıları, denetçileri ve yöneticileri arasında yapılan bir tartışma neticesinde alındığını söylüyor.

Yaptığımız hamle, spekülatif ya da riskten korunmak için değil. Bitcoin Standardını benimsemek bilinçli bir stratejidir.

MicroStrategy, küresel ekonomik belirsizliğe yanıt olarak hazinesini yeniden yapılandırmaya karar verdi ve uzun vadeli bir değer deposu sağlamaya uygun varlıkları keşfetmeye çalıştı.

İlginizi çekebilir: MicroStrategy

Çeşitli seçenekleri değerlendirdikten sonra Saylor, Bitcoin’in en iyi seçenek olduğuna karar verdi. Vergi ve harçlar neredeyse diğer tüm varlıkları sündürüyordu ve her biri bir hükümet ya da ülke tarafından kontrol ediliyordu.

Saylor, Bitcoin’in diğer tüm kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında en büyük olduğunu görebilirsiniz diyor.

Saylor ayrıca, Bitcoin’in dünyanın en iyi teminatı olduğunu, altın veya başka herhangi bir emtiayla karşılaştırılmadığını iddia etti. Saylor, Pal’a, 100 yıl boyunca 100 milyon $’ı nakit tutarsanız bunun %99’unu kaybedeceğini, altın tutarsanız en iyi ihtimalle %85’ini kaybedeceğini söyledi.

Saylor, Bitcoin’in altın gibi benzer parasal hizmetleri daha iyi ve erime korkusu olmadan gerçekleştirdiğini söyledi.

Bitcoin altından yüz kat değil, milyon kat daha iyi ve ona yakın hiçbir varlık yok.

Görünüşe göre, Bitcoin’in son artış hamlesi ile Michael Saylor, ciddi anlamda Bitcoin fanatiği olmuş durumda. Öncesinde BTC’lerimizi elimizden çıkarabiliriz yorumunu yapan Saylor, şimdi 100 yıl boyunca BTC’lerini tutmaktan bahsediyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

PayPal Kripto Kararının Ardından BitGo’yu Satın Alabilir!

PayPal, kripto alanında elini güçlendirecek!

Yayın:

-

PayPal

Kısa bir süre önce PayPal, kripto para birimlerini satın alma işlemlerini ve kripto paraları alışveriş ağına entegre ettiğini duyurdu. Kuliste dolanan yeni iddialara göre PayPal, dijital varlık saklama sağlayıcısı BitGo’yu satın alabilir!

Bloomberg’in 23 Ekim tarihinde yayınladığı bir habere göre, PayPal, dijital varlık saklama şirketi BitGo Inc. ile görüşmeler yapmaya başlamış.

Haberde, PayPal’ın ve BitGo’nun görüşme halinde olduğu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde anlaşmaya varacaklarını iddia eden isimsiz kaynaklar belirtilmiş durumda. Ancak haberde, PayPal’ın farklı bir muhafaza servisi satın almaya karar verme ihtimalinin bulunduğu ve BitGo ile “görüşmelerin başarısız olabileceği” belirtiliyor.

PayPal’ın potansiyel satın alımı ile ilgili haberler herkesin ilgisini çekmiş gibi görünmüyor. Thorchain’in (RUNE) resmi hesabı, şirketin Twitter hesabı üzerinden PayPal’ın hareketlerine ilişkin endişelerini dile getirdi.

wBTC’lerin çoğunluğu BitGo tarafından muhafaza ediliyor. PayPal bu alanda iyi bir oyuncu değil. Dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Bitcoin Fiyatına PayPal Etkisi

ABD’nin teşvik paketi beklentisi ve Bitcoin’in kurumsal sektör tarafından daha fazla benimseneceğine dair sürekli haberler geliyordu.

Tüm bunların arasında, dijital ödeme şirketi gelecek yıl kripto ödemelerini başlatacağını duyurdu. Bu duyurudan kısa bir süre sonra BTC 13.000 $’ı saatler içinde geçti.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.