Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41419.39
5.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2244.75
3.94%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.27
0.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229.8
1.06%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

AK Parti Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Metaverse Hakkında Konuştu!

Ak Parti yakın zaman önce Başkent Ankara’da ”Forum Metaverse” adlı bir etkinlik düzenlemişti.

Clock
Paylaş
AK Parti Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Metaverse Hakkında Konuştu!

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ”Metaverse” hakkında bir konuşma yaptı.

Ak Parti yakın zaman önce Başkent Ankara’da ”Forum Metaverse” adlı bir etkinlik düzenlemişti. Etkinlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; ”Dijital çağa başlıyoruz.” mesajını vermişti.

728×90 muhabbit - AK Parti Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Metaverse Hakkında Konuştu!300x250 muhabbit - AK Parti Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Metaverse Hakkında Konuştu!

Diğer siyasi partiler de metaverse ve kripto paralar hakkında genellikle olumlu yorumlarda bulunmuştu.

Dijital dünya ve normal dünya iç içe!

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, TBMM’ de metaverse hakkında şunları söyledi;

Dijital dünyanın normal dünya ile iç içe geçtiği, sosyal medya platformlarının hayatın vazgeçilmez birer parçası haline geldiği günümüzde bu platformların, hukuki ve ahlaki açıdan sınır tanımayan yapıları bile tek başına bu alana ne kadar odaklanmamız gerektiğinin ispatıdır.

85246264 620x410 - AK Parti Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Metaverse Hakkında Konuştu!


Türkiye Cumhuriyeti Dijital dönüşüm Ofisi’nin teknoloji ile ilgili birçok çalışmalar yaptığını belirten Canbey, yapılan çalışmalar hakkında ise şu açıklamayı yaptı;

Biz de hem bu dünyaya hazırlanmak hem de bu yakıcı sorulara cevap bulabilmek adına Cumhurbaşkanlığı bünyesinde Dijital Dönüşüm Ofisi adında bir yapı oluşturduk. Yine Türkiye Büyük Millet Meclisi bünyesinde bu alanda çalışmalar yapan, benim de üyesi olduğum 2020 yılında kurduğumuz Dijital Mecralar Komisyonumuzun amacı da, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi Dijital Hukuk Düzenini tesis etmektir.

Forum Metaverse’te neler Konuşulmuştu?

Ak Parti tarafından 22 Mart 2022 tarihinde Ankara’da gerçekleşen Forum Metaverse’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan metaverse hakkında ilk kez fikirlerini dile getirmişti. Dijital bir çağın başladığını belirten Erdoğan, konuyla alakalı şunları söylemişti.

İnsanlık tarihinde dünyanın tamamında, bu kadar çok bireyi içine alan değişimlerin bu denli kısa sürede gerçekleştiği bir başka dönem herhalde yoktur. Toplantının konusu olan metaverse ve benzeri mecralar belki torunlarımızı da aşıp onların çocuklarının hayat biçimlerinin ayrılmaz birer parçası olacak.

reis i Cumhur Metaverse - AK Parti Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Metaverse Hakkında Konuştu!

Bugün Türkiye’de heyacanla Kripto varlık Yasa Tasarısı’nın nasıl olacağı bekleniyor. Hükümetin metaverse teknolojisine olumlu yaklaşması kripto paralara da sıcak bakma ihtimalini güçlendiriyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar