Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44241.01
1.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2366.02
-0.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.51
16.79%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.5
3.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Algorand (ALGO) Yükselişinin Arkasındaki Faktörler!

Kurumsal yatırımlar, yeni yönetişim token özellikleri, El Salvador ile yeni proje çalışması, Algorand’in yükselmesine neden olan şeylerden sadece birkaçı.

Clock
Paylaş
Algorand (ALGO) Yükselişinin Arkasındaki Faktörler!

Başarılı bir blok zinciri projesi olmak söz konusu olduğunda gerçekten önemli olan şey gerçek dünya benimsenmesidir. Son zamanlarda iyi bir yükseliş yapan ALGO, teknolojisine güvenen PPoS (Pure Proof of Stake) protokolüne sahiptir. PPoS ile ALGO diğer blok zincirlerine göre daha az enerji harcar. Algorand (ALGO) küresel finans endüstrisi için yeni bir katman olabilir.

728×90 muhabbit - Algorand (ALGO) Yükselişinin Arkasındaki Faktörler!300x250 muhabbit - Algorand (ALGO) Yükselişinin Arkasındaki Faktörler!

TradingView’den elde edilen verilere göre, 20 Temmuz’da ALGO 0,67 $’lara kadar düşmüş ve dip seviyesi diyebileceğimiz bir yapı oluşmuş. Daha sonra ALGO’nun fiyatının 9 Eylül’de %279 fırlayarak günlük en yüksek seviyesi 2,50 $’lara yükseldiğini ve 24 saatlik işlem hacminin rekor seviyede 4,83 milyar dolara kadar yükseldiğini gösteriyor.

ALGOUSDT 2021 09 10 10 58 43 - Algorand (ALGO) Yükselişinin Arkasındaki Faktörler!
Algorand günlük mum grafiği

El Salvador Algorand ile Çalışıyor!

Algorand için fiyat ve ticaret hacmindeki ani artış, El Salvador’un artık yasal para birimi olarak BTC’yi kabul ettiğini açıkladıktan sonra gerçekleşti. Ek olarak El Salvador, kendi blok zinciri altyapısını geliştirmeye yardımcı olması için Algorand’ın blok zincirini seçti.

​​Algorand blok zinciri, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) üzerindeki çalışmaları nedeniyle daha büyük kurumlar ve hükümetlerden tarafından yavaş yavaş ilgi görmeye başladı. Bunun dışında proje, USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) gibi popüler “stablecoin”leri barındırmak için seçildi.

Algorand’ın El Salvador tarafından seçilmesi, belki de projenin bugüne kadar aldığı en önemli gelişmelerden biridir. Diğer hükümetler ve kurumlar projenin nasıl ilerlediğini görmek için takip edecek gibi duruyor. Eğer işler yolunda giderse ALGO daha da değerlenebilir ve diğer hükümetler de ALGO ile çalışmak isteyebilir.

NFT’ler ve DeFi Yeni Kullanıcıları Çekebilir!

ALGO’nun fiyatını artırmaya yardımcı olan ikinci bir faktör, Algorand Vakfı’nın topluluğu projeye daha fazla dahil etmek ve ağda aktif hale getirmek için yaptığı son hamlelerdir.

Proje, 1 Ekim’de yayınlanacak olan ve platformun artık token sahibi olan kullanıcılara daha fazla söz hakkı verecek olan yönetişim token projesini başlatmaya hazırlanıyor.

Ayrıca proje geliştiricileri, NFT çılgınlığına katılmak isteyen ancak Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretleri yüzünden hevesi kursağında kalan kullanıcılar için yeni merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFT token uygulamaları üzerinde çalışıyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar