BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Algorand, Blockchain Game Alliance’a katıldı!

Algorand, Blockchain Game Alliance’a katılarak, oyun sektörüne katkılarda bulunmak istiyor.

Yayın:

-

Bir Amerikan blockchain girişimi olan Algorand, büyük bir blockchain oyun birliği olan Blockchain Game Alliance’a (BGA) katıldı.

Bir çok ulusal dijital para teknolojisine destek sağlayan Algorand, artık resmen Blockchain Game Alliance üyesi. BGA’nın sağladığı bilgilere göre, Algorand dışında ConsenSys ve MakerDAO başta olmak üzere dernek 60’tan fazla üyeye sahip.

2 Temmuz tarihinde üyelik işlemlerini basın ile paylaşan Algorand, firmanın Blockchain Game Alliance’a destekleyici bir güç olarak katkıda bulunmak istediğini söyledi.

Blockchain ile Çevrimiçi Oyun Deneyimi

Algorand, derneğe katılımı ile birlikte oyun endüstrisine ciddi anlamda katkılar sunmak istiyor. Bunların arasında yeni para kazanma modellerinin yanı sıra, nonfungible denilen tokenlerin oyun içine entegre edilmesini de içeriyor. Ayrıca Algorand, oyun endüstrisine daha yüksek ağ hızı, düşük işlem maliyetleri ve genişletilmiş pazar seçenekleri gibi vaatler veriyor.

2019 yılında hayatına başlayan BGA’nın ana planı tahmin edebileceğiniz gibi, oyun sektörüne blockchain teknolojisi ile katkı sağlamak. Ayrıca dernek, lider teknoloji şirketlerinin sponsorlukları ile birlikte blockchain oyunlarını ve oyun endüstrisi etkinliklerini temsil ediyor.

Algorand’ın pazarlama programları yöneticisi Shamir Ozery, kurulan yeni ortaklık ile birlikte oyun endüstrisinde blockchain teknolojisinin kabulüne katkı sağlayacaklarını vurguladı.

BGA ile kurduğumuz ortaklık sayesinde, blockchain teknolojilerinin sunduğu fırsatları yaymak ve oyunlar ile birlikte güçlü topluluklar kurmayı planlıyoruz. Ayrıca bu, yeni nesil oyunculuğun oluşturulmasında, oynanmasında ve yayınlanma sürecinde potansiyelini göstermemiz için en iyi fırsat.

Dünya Çapında Büyük Bir Teknoloji Sağlayıcısı

FIDE Online Arena’nın çevrimiçi oyunlarını başlatmasıyla birlikte, Algorand blockchain teknolojisi ile bu oyunların derecelendirmelerini ve kayıtlarını yapmak için harekete geçmişti. Algorand yardımı ile yapılan ilk satranç oyunu ise, Algorand’ın kurucusu Silvio Micali ve büyük usta Sergey Karjakin tarafından yapıldı. Tahmin edebileceğiniz gibi galip taraf Sergey Karjakin’di.

2017 yılında kurulan Algorand, merkezsiz projeler ve uygulamalar için şeffaf bir altyapı oluşturmaya odaklanan bir projedir. Algorand protokolü, Marshall Adaları tarafından ülkenin ilk dijital para birimi için ortak olarak seçilince, Algorand dünya çapında ses getirdi.

Algorand’ın tokeni ALGO, dünyanın en büyük kripto para borsalarında yerini almakta. An itibariyle ALGO ilk 100 kripto para birimi arasında 53 sırada yer alıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Güney Kore Karayolları Blockchain ile Ödeme Alacak!

Güney Kore, otoyollar için blockchain ödeme sistemi geliştiriyor!

Yayın:

-

Blockchain

Güney Kore‘nin en büyük ticari bankalarından biri olan KEB Hana Bank, devlet destekli karayolu işletmecisi olan Korea Expressway Corporation (KEC) ile ülkenin otoyollarına blockchain tabanlı geçiş ücreti ödeme sistemi getirmek için anlaşma yaptı.

D Daily’ye göre proje, yıl sonundan önce hayata geçecek. Sistem, KEB Hana’nın akıllı telefon bankacılığı uygulaması Hana One Q’yu bağlayarak sürücülerin otoyol ücretlerinin ayarlamaları, ertelemeleri ve hatta otoyol ücret iadelerini almak için kullanılacak.

Rapor, anlaşmaya dahil olan her iki tarafın da kısmen temassız çözümler sunmasına teşvik eden corona virüs salgını nedeniyle nakit bazlı ve kredi kartı ödemelerini azaltmayı amaçlayan blockchain çözümünü uygulamak için bir araya geldiğini belirtiyor.

Korea Expressway Corparation ve KEB Hana Bank, ödeme sistemi projesiyle sinerlilerini güçlendirecek. Birbirleri ile verilerini paylaşacak olan iki şirket, bunu blockchain teknolojisi ile yapmayı planlıyor.

Temassız Ödemeleri Benimseme

Korea Expressway Corparation’ın satış bloümü başkanı Kwang-Ho Lee konu hakkında şu yorumu yaptı.

Corona virüsten sonra küresel ekonomiye önderlik etmek için dijital anlaşma politikasının Kore versiyonunun bir parçası olan blockchain teknolojisini uygulayarak, özelleştirilmiş temassız hizmetleri geliştirmeye devam edeceğiz.

Bilim ve ICT Bakanlığı ile Kore İnternet ve Güvenlik Dairesi anlaşmayı onayladı. KEB Hana ayrıca geçen yıl aynı devlet dairelerinden blockchain mail elektronik doğrulama programı için onay aldı.

Son zamanlarda Güney Kore hükümeti, 2025 yılına kadar endüstri 4.0 projelerine 48 milyar $ yatırım yapma niyetini açıkladı. Ülkenin amacı, pandemi sonrası dönemde tüm endüstrilerin dijitalleşmesini teşvik etmek gibi görünüyor.

Güney Kore’nin Gyeongbuk eyaletindeki Andong şehri, 7 Temmuz’da endüstriyel kenevir üretimi için işletme izni almıştı.

Görünüşe göre, corona virüs pandemisi ile birlikte nakit paranın arzı azalacak gibi. Bununla birlikte dijital para kullanımı ve temassız ödemeler gibi nispeten yeni nesil sayılabilecek teknolojiler gittikçe popüler bir hale geldi. Bu popülerlik ile birlikte gelişmiş ülkeler kendi kripto para birimlerini geliştirmeye başladı. Bu durum ile birlikte kripto paraların kullanım alanlar gittikçe artacak gibi görünüyor.

Sizce ülkemizde de bu tür girişimleri görebilecek miyiz?

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum Geliştiricileri %51 Saldırılarından Endişeli!

Ethereum geliştiricileri, potansiyel %51 saldırıların önüne geçmek için fikirlerini paylaştı.

Yayın:

-

ethereum geliştiricileri

Cuma günü yapılan Core Devs toplantısında, Ethereum geliştiricileri, başarılı %51 saldırılarını önleyebilmek için alınması gereken potansiyel önlemleri tartıştı.

Tartışma, bu hafta Ethereum Classic’e yapılan saldırı dolayısıyla konuşuldu.

Tartışma esnasında, Ethereum geliştiricileri bu saldırılara karşı ek önlemler alıp almamalarını ve bu tür önlemlerin nasıl uygulanması gerektiği hakkında konuştu.

Düzenleme Sınırını Aşağı Çekmek

Blockchain’in yeniden düzenlenmesine karşı potansiyel bir önlem olarak, blockchain geçmişini her noktadan sonra kayıt edecek bir node düzeyinde kontrol noktaları oluşturmaktır. Bu kontrol noktasının ötesinde önerilen herhangi bir blockchain değişikliği nodelar tarafından reddedilecektir.

Blockchainin yeniden düzenlenmesi, yaygın olarak kabul edilen versiyondan daha yüksek miktarda hash gücüne sahip alternatif bir blockchain madenciliğine dayanıyor. Nakamoto konsensüsünün kuralları nedeniyle, daha yüksek bir çalışma kanıtına sahil olan zincir, nodelara yayınlandığında otomatik olarak orijinalinin yerini alır.

Geth istemcisinin geliştiricisi Peter Szilagyi, yazılımın 90.000 bloktan veya iki haftadan daha derin yeniden yapılanma süreçlerini zaten reddettiğini söyledi. Ancak bu durum, ETC’de yaklaşık 4.000 blok üzerinen gerçekleşen saldırıdan çok daha yüksek olarak kayıtla geçti.

Bu eşimin düşürülmesi benzer saldırandan korunmaya yardımcı olabilirken, OpenEthereum’dan Alexey Akhunov, çok düşük sınırların beklenmedik sonuçlara yol açabileceğini belirtti.

Önlemler Etkisiz Olabilir

ETC blockchain’inin derinliğin kısmi olarak daha önceki saldırılar dolayısıyla belirgin durumda. Bu durum, borsaların mevduatları kabul etmesi için onay eşiğini büyük ölçüde yükseltmesine sonuç oldu.

Szilagyi, Ethereum için binlerce bloğa gerek olmadığını söyledi. Merkezi olmayan borsalar, işlemleri sansürleyerek ve yalnızca birkaç bloğun yeniden düzenlenmesi ile bilgisayar korsanları kazanç sağlayabilir. Ayrıca düşük bir kontrol noktası sınırı ayarlamak, önemli kullanılabilirlik sorunlarına sebep olabilir.

Slizagyi sözlerine şöyle devam etti:

Ağda %51 saldırısı olduğunu kabul ettiğimizde birçok şeyin bozulmaya başladığını vurgulamak istedim.

Ethereum geliştirici şirketi PegaSys’dan bir geliştirici olan Tim Beiko, ETC’nin durumunun farklı olabileceğini söyledi. Çok daha küçük ve daha az değerli bir blockchain olması sebebiyle, %51 saldırısını yapmak daha kolaydır.

Tartışmanın sonunda, geliştiriciler sorunların üzerinde durmayı ve Ethereum’un dayanıklılığına yönelik potansiyel iyileştirmeler üzerinde durmayı kabul etti.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184