Muhabbit

E-Ticaret Devi Alibaba AntChain Çözümünü Başlattı!

Alibaba iştirakı Antchain, ticari alanda kullanmaları için bir blockchain programı başlattı!

Alibaba

Çinli e-ticaret devi Alibaba bağlantılı ödeme iştiraki Ant Group, bügün AntChain adı verilen yeni bir blockchain çözümünü başlattı.

South China Morning Post’ta yayınlanan bir habere göre Antchain, Ant Group’un yapay zeka, Nesnelerin İnterneti (IoT), güvenli hesaplama ve diğer teknolojileri birleştiren bir blockchain teknolojisinin üzerine inşa edildi.

AntChain girişimininin bir parçası olarak Ant Group, dizüstü bilgisayarlara benzer boyutlarda yeni bir iş istasyonu kurmuş durumda. Bununla birlikte iş istasyonları, blockchain uygulamalarının işleyişini pürüzsüz hale getirmek için yerleşik bir blockchain yazılımı ve donanım hızlandırıcısı ile birlikte çalışıyor.

AntChain’in iş istasyon kurulum süresini normal şartların onda birine kadar indirdiği ve işlem hızlarını en az %30 oranında artırdığı bildiriliyor.

Günlük 100 Milyon Dijital Kayıt

Alibaba ve Ant Group, 2015 senesinden bu yana blockchain teknolojisi ile yakından ilgileniyor ve geçtiğimiz sene blockchain üzerinde ticari uygulamalar için çalışmalara başladı. Ant Group, yaptığı çalışmalar neticesinde artık bir milyardan fazla kullanıcı hesabını destekleyebileceğini ve günde bir milyar kadar işlem gerçekleştirebileceğini iddia ediyor.

Şirket, işlem detayları, telif hakkı ve mülkiyet sahipliği gibi belli başlı sertifikalar da dahil olmak üzere günde yaklaşık 100 milyon kadar dijital kaydı AntChain’e yükseldiğini söylüyor.

Ant Group, blockchain endüstrisine büyük bir ilgi gösteriyor. Bu yıl Ocak ayında şirket, Ant Blockchain Open Alliance isimli kurumsal bir blockchain platformunun lansmanını yaptı.

Resmi bir açıklamada, Ant’ın Blockchain Solutions and Innovations kısmının genel müdürü Li Jieli, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Sanayiler için blockchain uygulamaları hala erken bir aşamada. Ve bu uygulamalar dijital işlemleri destekleyerek, çeşitli endüstrilerde maliyetleri ciddi oranda azaltacak.

Ant Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Eric Jing ise proje hakkında şu yorumları yaptı:

Biz Ant Group olarak, kurulduğumuz günden bugüne müşterilerimiz ile hep bir güven ilişkisi içindeydik. Son yıllarda, adapte olmaya çalıştığımız dijital çağda, bu güven ilişkisi kavramımız blockchain teknolojisi ile yeniden şekillenecek. Bu sayede günümüzde üstesinden gelemediğimiz birçok sorunun üstesinden blockchain teknolojisi ile geleceğiz.

Gördüğümüz üzere Çinli firmalar, blockchain teknolojisine ciddi anlamda yatırım yapıyorlar. Bunun sonucunda ise ilerleme imkanlarının çok daha fazla olacağı aşikar.

Son Yazılar

Exit mobile version