Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44391.99
2.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2364.99
-0.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.54
11.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.3
2.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Alibaba Cloud Artık Avalanche Public Blockchain’i Destekliyor!

Alibaba Cloud altyapı teknolojisini ve istihbarat araçlarını Avalanche public blockchain’i kapsayacak şekilde genişletti.

Clock
Paylaş
Alibaba Cloud Artık Avalanche Public Blockchain’i Destekliyor!

Asya Pasifik’in en büyük cloud hizmet sağlayıcısı olan Alibaba Cloud altyapı teknolojisini ve istihbarat araçlarını Avalanche public blockchain’i kapsayacak şekilde genişletti. Böylece kullanıcılar artık bu hizmet aracılığıyla validator düğümleri başlatabilecek ve Alibaba Cloud’un Asya’daki ürün paketi aracılığıyla bilgi işlem, depolama ve dağıtım kaynaklarına erişebilecek.

728×90 muhabbit - Alibaba Cloud Artık Avalanche Public Blockchain'i Destekliyor!300x250 muhabbit - Alibaba Cloud Artık Avalanche Public Blockchain'i Destekliyor!

Global finans için geliştirilmiş olan Avalanche, çevre dostu bir akıllı sözleşme platformu. Platform, neredeyse anında işlem kesinliği ve hem kurumların hem de bireylerin özel blockchainler oluşturmasını sağlayan yeni bir ölçeklendirme teknolojisine sahip.

Yeni Avalanche validator’ları oluşturmak isteyen Avalanche geliştiricileri artık Alibaba Cloud’un “tak ve oyna” altyapısını bir hizmet (IaaS) olarak kullanarak bunu kolayca gerçekleştirebilirler. Uygulama geliştiricileri uygulamada talebin zirve yaptığı dönemlerde kullanıcı aktivitesine yetişebilmek için destek olarak ayrıca ek cloud altyapısı da ekleyebilirler.

Alibaba Cloud Nedir?

2009 senesinde Alibaba Group’un dijital teknoloji ve istihbarat  omurgası olarak kurulan Alibaba Cloud, günümüzde Asya Pasifik’in önde gelen IaaS sağlayıcısı olarak dikkat çekiyor. Veri tabanı, depolama, büyük ölçekli hesaplama, güvenlik, yönetim ve uygulama hizmetleri gibi pek çok alanda hizmet sağlayan şirket, dünyanın dört bir yanından kullanıcı kitlesine sahip. 

avalanche 1200x600 - Alibaba Cloud Artık Avalanche Public Blockchain'i Destekliyor!

Avalanche Nedir?

2020 senesinde kurulan Avalanche, dijital varlık dünyasında organik bir şekilde en hızlı büyüyen ekosistemlerden biri. Platformda önde gelen DeFi projeleri Aave, Curve, BENQi, Sushi ve Chainlink gibi 1.000’den fazla proje yer alıyor. Avalanche ağı an itibarıyla 1.200’den fazla validator tarafından korunuyor ve günde ortalama 2 milyon işlem gerçekleştiriyor. 

İlginizi çekebilir: Avalanche, Subnet’lerde Yeni Bir Zirve Yakaladı!

Avalanche, kullanıcı sayısı açısından son zamanlarda tüm zamanların en yüksek rakamlarına ulaşmış durumda. Öyle ki, 2022’nin 3. Çeyreğinde 133 milyon işlem gerçekleşerek bir önceki senenin aynı dönemine kıyasla %1.678 artış yaşandı. 

Bu entegrasyonu kutlamak amacıyla Alibaba Cloud Avalanche geliştiricilerinin tüm hizmetlerine çeşitli krediler sunuyor. Alibaba Cloud’un Avalanche geliştiricileri için kurduğu promosyon sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz. 

Daha fazla Avalanche haberi için buraya bakabilirsiniz.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar