Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39338.55
1.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2160.18
3.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.3
1.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229
-0.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Alibaba Group’tan Yeni Ortaklık Geliyor!

Çinli liman devi, Alibaba ile bir ortaklığa imza attı.

Clock
Paylaş
Alibaba Group’tan Yeni Ortaklık Geliyor!

Çin’in en büyük liman işletmecisi China Merchants Port, 28 Mayıs tarihinde e-ticaret devi Alibaba Group ve yan kuruluşu Ant Financial ile anlaşma sağladı. Bu anlaşma, liman işletmeciliğinde blockchain tabanlı bir dizi farklı kullanım alanı geliştirilmesine olanak sağlayacak.

728×90 muhabbit - Alibaba Group'tan Yeni Ortaklık Geliyor!300x250 muhabbit - Alibaba Group'tan Yeni Ortaklık Geliyor!

Yerel basın haberlerine göre, bu ortaklık sayesinde alıcıların, satıcıların, lojistik firmalarının ve bankaların dijital bir şekilde ihracat ve ithalat işlemlerini yapmalarına katkı sağlanacak.

İki firmanın hedefleri arasında, dünyanın ilk ortak bir ağa sahip olan blockchain tabanlı dijital liman noktası olmak. Ayrıca bu ortaklıkla beraber liman endüstrisine blockchain teknolojisinin entegrasyonu teşvik edilecek.

Liman Endüstrisinde Blockchain Teknolojisi

Raporda, limanların sağladığı uluslararası ticaret işleminin ve lojistik endüstrisinin birbirinden ayrılmaz bir ikili olduğuna dikkat çekildi. Bu ikilinin blockchain teknolojisiyle desteklenmesi ile, hızlı bir veri paylaşım metodunun hayata geçeceği ve bu iki sektöre katkı sağlayacağı vurgulandı.

Hayata geçirilecek bu proje ile beraber iki ortak Çin’de, “liman işletme modelinin hızlı bir şekilde inovasyon geçirmesini ve gelişmesini” umuyor.

Ant Financial Group başkanı Jing Xiandong, ortaklık hakkında şu yorumu yaptı;

Blockchain teknolojisi, uluslararası ticaret ve lojistik alanını yeniden şekillendirmek ve geliştirmek için çok kilit bir rol üstleniyor. Yeniden yapılanma sürecinde ise Ant Blockchain’in sağladığı teknoloji en güçlü çözüm yöntemi olacak.

Blockchain’i Teşvik Etmek İçin İddialı Bir Proje

Liman devi China Merchants Port’un dünya üzerinde 26 ülkede 50 adet limanı var. Haber ajansı Lieyunwang’a göre, her bir liman küresel ticaret alanında çok önemli bir role sahip.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz ayda Çin hükümeti, blockchain tabanlı hizmet ağını duyurmuştu. Bu ortaklıkla birlikte bu hizmet artık küresel ticaret alanında kullanılacak ve blockchain projelerini daha düşük maliyetle oluşturulmasına ve çalıştırılmasına olanak sağlayacak.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar