Muhabbit

Amazon Managed Blockchain, Ethereum Desteğini Duyurdu!

Amazon’un Managed Blockchain hizmeti, Ethereum’u desteklemeye başladı.

Amazon

Çok uluslu teknoloji şirketi Amazon‘un yan kuruluşu olan bulut bilişim platformu Amazon Web Services (AWS), 2 Mart tarihinde yaptığı bir açıklama ile Ethereum‘un artık Amazon Managed Blockchain hizmetinde mevcut olduğunu duyurdu.

AWS kullanıcıları artık Ethereum düğümleri kurabilecek ve Amazon Managed Blockchain’de genel Ethereum ana ağına katılabilecek. 

Amazon blog gönderisinde şu açıklamaya yer verdi:

“Bu lansmanla, AWS müşterileri dakikalar içinde Ethereum düğümlerini kolayca tedarik edip, halka açık Ethereum ana ağına ve Rinkeby ve Ropsten gibi test ağlarına bağlanabilecek.”

Bunun yanında Amazon tarafından yönetilen blok zinciri ile müşterilerin güvenli ağ bağlantısı, bekleme ve aktarım sırasında şifreleme, standart açık kaynaklı Ethereum API’leri aracılığıyla ağa güvenli erişim, Ethereum blok zincirine hızlı ve güvenilir senkronizasyon ve defter verileri için dayanıklı elastik depolamaya sahip olunacağı bildirildi.

Bilindiği üzere Amazon ilk olarak 2019 yılında blockchain teknolojisi ile ilgili hizmetler sunmaya başladı ve bu da müşterilerin blok zinciri ağlarına, düğümlere, merkezi olmayan uygulamalara ve akıllı sözleşmelere ilk erişimini sağladı. Ethereum’a ek olarak Managed Blockchain, şirketler ve kuruluşlar konsorsiyumu tarafından geliştirilen izinli bir blok zinciri yazılımı olan Hyperledger‘ı da desteklemektedir.

Son olarak yapılan açıklamada yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nin Doğu Kıyısındaki müşteriler için mevcut olan Ethereum’a erişebilme hizmetinin artık Doğu ABD, Asya Pasifik ve Avrupa’daki AWS bölgelerinde de kullanılabilir hale geldiği bildirildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version