Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44261.13
1.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2364.39
-0.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.54
17.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.8
3.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Amazon Yayımladığı İş İlanı İle Kripto Paralara Odakladığını Gösteriyor!

Şirket, genel kripto para birimini ve dijital varlık ekosistemini anlayan bir uzman arıyor.

Clock
Paylaş
Amazon Yayımladığı İş İlanı İle Kripto Paralara Odakladığını Gösteriyor!

Büyük çevrim içi perakendeci Amazon’un BT hizmet yönetimi şirketi, müşterileri arasında dijital varlık alanında benimsemeyi artırmayı düşünüyor gibi görünüyor.

Yakın zaman önce yayımlanan bir iş ilanına göre, Amazon Web Services’in New York ofisi, blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojisinde deneyime sahip “genel kripto para birimini ve dijital varlık ekosistemini anlayan” bir Finansal Hizmetler Uzmanı işe alıyor. Şirket, pozisyonun dijital varlığın benimsenmesinden nasıl yararlanabileceklerini araştırmak için düzenleyiciler, finansal kurumlar ve sermaye piyasası operatörleriyle birlikte çalışacağını söyledi.

728×90 muhabbit - Amazon Yayımladığı İş İlanı İle Kripto Paralara Odakladığını Gösteriyor!300x250 muhabbit - Amazon Yayımladığı İş İlanı İle Kripto Paralara Odakladığını Gösteriyor!

Şirketin ilan için aranan özelliklere sahip olan aday; kripto para birimleri, merkez bankası dijital para birimleri, stablecoinler, güvenlik destekli tokenlar ve değiştirilemeyen tokenlar dahil olmak üzere büyük küresel finans kurumlarında üst düzey pozisyonlarda bulunanları “dijital varlıkları işlem yapma biçimlerini değiştirmeye” teşvik edecek.

Ayrıca adayın “dağıtılmış defter veya blok zinciri teknolojilerine hakim olarak” finansal hizmetler iş geliştirme konusunda en az yedi yıllık deneyime sahip olması gerekiyor.

Amazon Kripto Paralara Uzak Değil

Hatırlanacağı üzere Amazon, daha önce de dijital varlık alanında deneyim gerektiren iş fırsatları yayımlamıştı. Şubat ayında yaptığı bir açıklamada ise çevrim içi perakendeci Amazon, kullanıcıların Amazon’da alışveriş yaparken dijital para harcayabilmeleri için nakit parayla kripto para satın almalarını sağlamayı amaçlayan “yeni bir ödeme ürününün” piyasaya sürülmesine yardımcı olmak üzere Meksika’da bir yazılım geliştirme yöneticisi aradığını söylemişti.

Konu hakkında daha önce açıklamada bulunan bir Amazon sözcüsü, şirketin temmuz ayı raporuna atıf yaparak, şirketin platformunda Bitcoin ( BTC ) dahil olmak üzere kripto para birimi ödemelerini destekleyeceğini reddetmişti. Ancak perakendecinin dijital varlıkları benimseme olasılığını “keşfetmeye odaklandığını da belirtmişti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar