Muhabbit

AMC, ETH, LTC ve BCH’yi Ödeme Olarak Kabul Etmeye Başlayacak!

Dünyanın en büyük sinema zincirlerinden biri olan AMC, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i ödeme olarak kabul edecek!

amc entertainment muhabbit

amc entertainment muhabbit

AMC, yaklaşık 1 ay önce Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeye başlayacağını açıklamıştı. AMC CEO’su Adam Aron, ABD’nin en büyük sinema zincirinin Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i kabul etmeye başlayacağını Twitter üzerinden duyurdu.

adam aron twıtter

Aron, Ağustos ayı başlarında şirketin iyi bir kâr ettiğinden bahsetmişti. Aron kazanılan paranın bir kısmıyla şirketin ödeme yöntemi olarak en çok kullanılan kripto para birimlerini desteklemeye harcayacağını açıklamıştı.

Ayrıca AMC, diğer blok zinciri seçeneklerini değerlendireceğini de söylemişti. Bu nedenle “altcoin” ödemeleri sinema zinciri için mantıklı bir adım gibi görünüyor.

Bunun yanında AMC hissesi, Mayıs ayından bu yana yaklaşık %700’lük bir artış sergiledi.

AMC Günlük Mum Grafiği

Kripto Parayı Ödeme Olarak Kabul Eden Şirketler

Bu günlerde kripto para birimleri, küresel manşetlerde yer almaya devam ediyor. Bununla beraber, Bitcoin’in değerinin ilk kez 60.000 $’lara gelmesinde Elon Musk’ın payının büyük olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Kripto para alıp satmak giderek daha yaygın hale gelirken, kripto paraların fiyat oynaklığı kullanıcıların canını sıkan tek şey gibi görünüyor.

Bununla birlikte, büyük teknoloji şirketlerinden havayollarına kadar çok sayıda endüstride, kripto para birimlerini benimseyen bir çok şirket var.

İşte kripto para kullanan ve kabul eden büyük şirketlerden bazıları;

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Son Yazılar

Exit mobile version