Muhabbit

AMC Kendi Kripto Parasını Çıkarabilir!

AMC kendi kripto para birimini çıkarmayı düşünüyor.

amc entertainment

amc entertainment

Amerika menşeli çok uluslu eğlence şirketi AMC, kendi kripto para birimini çıkarmayı düşünüyor.

AMC CEO’su Adam Aron’un 20 Ekim tarihinde CNBC ile yaptığı röportajda, firmanın kripto para ile ilgili hedefleri tartışıldı. CEO, kesin yargılardan kaçındı fakat bazı açıklamalar yaptı.

Son birkaç ayda kripto para birimleri ile ilgili fazla atılım yaptık.

Bu açıklamaların ardından CEO, AMC şirketinin kendi kripto para birimini çıkarma konusuna değindi ve şunları söyledi:

AMC’nin bir kripto para birimi çıkarmasının yanı sıra, kripto para birimlerine yatırım yapmasının birçok sebebi var.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz Ağustos ayında firma, bu yıl sonunda sinema biletleri için Bitcoin ödemelerini kabul edecek bir altyapı geliştirmeyi planladığını belirmişti.

Ertesi ay gelen haberler ise, AMC’nin Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash olmak üzere kripto para ödemelerini genişletmesi oldu. Aron’un açıklamalarına göre müşteriler, AMC’de bir ödeme yöntemi olarak kripto paralara gayet sıcak bakıyor.

Ekim ayının başlarında ise CEO bir Twitter anketi oluşturdu. CEO ankette DOGE ile ödeme fikrinin kulağa nasıl geldiğini soruyordu. Bununla birlikte anket, 140.000’den fazla katılımcının %70’inin bu fikre katılmasıyla sonuçlandı. Bununla birlikte AMC, artık bir ödeme yöntemi olarak DOGE’a da destek veriyor.

ABD’de halka açık bir şirket olarak token çıkarmak, düzenleyici kurumların engeliyle karşı karşıya kalmasına sebep olabilir.

Bu arada AMC hisseleri, bu yılın başlarında Reddit’teki WallStreetBets forumunda tercih edilen bir hisse senedi haline gelmişti. Bildiğiniz gibi WallStreetBets, geçtiğimiz aylarda GME hisselerini ciddi bir şekilde ivmelendiren bir kuvvete sahipti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version