Muhabbit

American Express Web3 Dünyasına Adım Atıyor

Dünyanın en büyük ikinci ödeme işlemcisi American Express sanal hizmetlere dair 7 marka tescil başvurusunda bulundu.

american express metaverse nft

american express metaverse nft

Dünyanın en büyük ikinci ödeme işlemcisi American Express sanal hizmetlere dair 7 marka tescil başvurusunda bulundu. Şirketin başvuruları arasında ikonik Centurion logosunun NFT’ye dönüştürülmesi talebi de yer alıyor.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

JP Morgan, Visa ve Mastercard gibi Web3’e giriş yapan diğer finansal şirketlerin izinden giden American Express; kredi kartları, seyahat hizmetleri, sanal ortam yaratımı, eğlence ve NFT pazarı için marka tescil başvurularını gerçekleştirdi.

Amerikan Patent ve Marka Tescil Ofisi’nden 9 Mart 2022 tarihinde elde edilen bilgilere göre American Express başvuruları arasında dijital ve blockchain varlıkları için cüzdan hizmeti, ve sanal para borsası ve dijital token alım satım hizmeti sağlama talepleri de yer alıyor.

American Express

American Express Finans Sektöründe Öncü Olmayı Hedefliyor

Bazı büyük bankalar kripto paralara karşı çekingen bir tutum sergilerken, diğerleri blockchain tabanlı teknolojilere kucak açan bir tutum sergiliyor. 2021 senesinde CryptoPunk’a 49,5 ETH ödeyerek 10.000 avatar satın alan Visa, sektörün Web3’deki öncüleri arasına adını yazdırmıştı.

Geçtiğimiz 60 yıldır Visa tarihi ticari eser koleksiyonunu genişletiyor. NFT ticaretinin yeni çağına girdiğimiz böyle bir günde Visa CryptoPunk’ın #7610 koleksiyonuna kucak açıyor.

2021 senesinin yaz ayında American Express NFT’ler konusunda cüretkar davranmaya başlamış ve kartın üyelerine sanatçı SZA’nın her biri 100 dolar değerindeki 14 NFT’lik koleksiyonunu sunmuştu.

Şubat 2022 tarihinde ise JP Morgan Decentraland’den Onyx Louge isimli sanal bir alan satın almış ve metaverse’ü “1 trilyon dolar değerindeki bir fırsat” olarak tanımlamıştı.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version