Muhabbit

Amerika Vatandaşları İçin İkinci Teşvik Paketi Geliyor!

ABD Vatandaşları, aldıkları teşvik çeklerini Bitcoin’e yatırmayı planlıyor!

Amerika

İlk teşvik paketlerini Bitcoin’e yatıran Amerika vatandaşları, kripto para biriminin 10.200 $’ın üzerine çıkmasıyla %45’lik bir gelir elde etti. Kabaca söylemek gerekirse 1.200 $’lık teşvik paketleri bu yatırım ile birlikte 1.746 $’a kadar çıkmış durumda.

CNN’den Jake Tapper’ın 26 Temmuz tarihinde yaptığı bir röportajda, Beyaz Saray ekonomi danışmanı Larry Kudlow, Amerikalıların ilk olarak 23 Temmuz tarihinde açıklanan yaklaşık 1 trilyon $’lık teşvik paketiyle 1.200 dolarlık bir çek daha alacağını doğruladı.

Ancak Newsweek’e göre, birçok Amerikalı, Amerika Birleşik Devletleri Hazinesi’nin Mart ayı sonlarında vermeye başladığı ilk çekleri almadığını bildirmiş. Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ikinci ödemelerin Ağustos ayında geleceğini söyledi. Ancak durumlar aynı şekilde devam ederse çeklerin Ağustos ayından ziyade Kasım ayına doğru geleceği daha mümkün.

Teşvik paketleri, işlerini kaybeden ya da corona virüs pandemisinin ortasında çok daha düşük gelir elde eden birçok ABD sakininin maruz kaldığı ekonomik sıkıntıyı hafifletmeyi amaçlıyor.

Bununla beraber, Nisan ayında birçok Amerikalı’nın ilk çeklerini kripto para birimine yatırmış olabileceği görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Bitcoin artışı ile birlikte, yeni bir çek alacak vatandaşların, paralarını Bitcoin’e yatırması mantıklı görünüyor. Çoğu Reddit kullanıcısı, yaptığı yorumlar ile birlikte bu tarz bir yatırımın mantıklı olacağına inanıyor.

Limited-Visibility: Doğrudan Bitcoin’e yatırım yapacağım.

Rapierce0238: Tıpkı geçen sefer yaptığım gibi doğrudan Bitcoin’e yatırım yapacağım.

Teşvik Paketi Bitcoin Fiyatını Yönlendirebilir

Her ABD sakini için 1.200 $’lık çeklerin bir kez daha tekrarlanacağı, Bitcoin’in fiyat dalgalanmasını yaşamadan birkaç saat önce geldi. Haberden yaklaşık 4 saat sonrasında, Bitcoin yaklaşık %3 artarak 9.941 $’dan 10.249 $’a kadar yükseldi.

ABD Hükümeti’nin aldığı bir karar ile Bitcoin’in fiyatı ciddi anlamda etkilenmiş görünüyor. Bakalım ilerleyen günlerde bu teşvik paketi ile birlikte Bitcoin cephesinde neler olacak?

Son Yazılar

Exit mobile version