Muhabbit

Amerikalıların Yüzde 27’si Bitcoin’in Yasal Para Birimi Olmasını İstiyor!

Ankete katılan, her üç Amerikalıdan biri böyle bir hareketi destekleyeceklerini belirtiyor.

abd bitcoin

abd bitcoin

Bitcoin’in ABD’de yasal para birimi haline gelmesi üzerine yapılan bir ankete göre, Amerikalıların yüzde 27’sinin böyle bir hareketi destekleyeceği belirtildi. İngiliz pazar araştırma şirketi YouGov tarafından yürütülen çalışma, gelir piramidinin üst kısmındakilerin ve 34 yaşın altındakilerin yapılacak bu hareketi emsallerinden çok daha fazla desteklediğini buldu.

Bilindiği üzere yakın zaman önce yürürlüğe giren Bitcoin Yasası ile El Salvador, kripto para birimini yasal hale getiren dünyadaki ilk ülke oldu. Panama gibi bazı ülkelerin de benzer bir tasarıyı hızla masaya koymasıyla ve diğer ülkelerin bu tür pozisyonları almayı düşünmesiyle, bu dünya çapında bir dalgalanma etkisi yarattı.

Londra merkezli YouGov, her üç Amerikalıdan biri benzer bir hareketi destekleyeceklerini belirtiyor. YouGov, anketinde, cevap verenlerin yüzde 11’nin hareketi güçlü bir şekilde desteklediğini, yüzde 16’nın ise ‘bir şekilde desteklediğini‘ ortaya çıkardı.

Demokratlar, sırasıyla yüzde 29’a karşı yüzde 26 ile Cumhuriyetçilere göre hareketi biraz daha fazla destekliyor. Yıllık 80.000 dolar ve üzerinde gelire sahip olanlar da yüzde 21 ile hareketi daha fazla destekleyen grup arasında yer alıyor. Bunun yanında, 40.000 dolar veya daha az kazananlar, yüzde 11 ile hareket konusunda çok daha az hevesli görünüyor.

Ankette ayrıca, genç katılımcıların, hareketi yaşlı akranlarından daha fazla desteklediği, 25-34 yaş grubundakilerin neredeyse yarısının oldukça destekleyici olduğu söyleniyor.

YouGov Anket Verileri

El Salvador Meşaleyi Yaktı

El Salvador’un hareketi Bitcoin’in geleceği için çok önemli bir hareket olarak yerini aldı. Bu, hem Bitcoin topluluğu hem de kripto para birimlerine karşı olumsuz düşünenler için oldukça yakından izlenecek bir hareket oldu. El Salvador tarafından başlatılan bu hareket başarılı olursa, Bitcoin’in bir gün devlet kontrolündeki fiat para birimlerine bir alternatif sunabilecek dijital bir para birimi olabileceği anlamını taşıyabilir. Ancak başarısız olursa veya bir engel çıkarsa, işte bu durumda BTC, ona olumsuz bakanları haklı çıkartıp şüphecilerin sayısının artmasına neden olacak.

Bu gelişmeden sonra bir sonraki hamlenin de büyük olasılıkla Karayipler veya Güney Amerika’da daha küçük bir ekonomi tarafından yapılacak gibi görünüyor. Panama, Bitcoin’in ödemeler için yasallaştığını görebilecek yasal bir süreci başlatmış durumda. Ancak Panama, El Salvador’un Bitcoin Yasası’nın tartışmalı 7. Maddesinin aksine vatandaşları istemedikçe Bitcoin’i kabul etmeye zorlamayacak.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version