Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41808.78
-4.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2226.28
-5.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.38
5.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.3
-3.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Amerikalıların Yüzde 53’ü Kripto Paraları Geleceğin Finansı Olarak Görüyor!

Geçtiğimiz günlerde Starkware tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde bir anket yapıldı. Peki sonuçlar bize ne gösteriyor? İnceleyelim.

Clock
Paylaş
Amerikalıların Yüzde 53’ü Kripto Paraları Geleceğin Finansı Olarak Görüyor!

StarkWare firması geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde bir anket yaptı. Anketin sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 53’ü kripto paraları “geleceğin finansı” olarak tanımlıyor. 25 ve 34 yaş arası katılımcıların kripto paralara bakış açıları ise daha da olumlu. Gençlerin yüzde 68’i, kripto paraların gelecekte finansal sistemin ana aktörü olacağını düşünüyor.

728×90 muhabbit - Amerikalıların Yüzde 53'ü Kripto Paraları Geleceğin Finansı Olarak Görüyor!300x250 muhabbit - Amerikalıların Yüzde 53'ü Kripto Paraları Geleceğin Finansı Olarak Görüyor!

ABD hakkında daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

Abd Vatandas Muhabbit 1 - Amerikalıların Yüzde 53'ü Kripto Paraları Geleceğin Finansı Olarak Görüyor!

Amerikalıların Kripto Paralar Hakkındaki Güncel Görüşleri

Blok zinciri tabanlı bir kuruluş olan StarkWare, 2 bin Amerikalı yetişkin arasında bir anket düzenledi. Anketin amacı; kripto paralar ve kripto paraların gelecekteki konumu hakkında veri elde etmekti. Sonuçlar ise olumlu; kripto paralar yüzde 53 oranında geleceğin finansı olarak görülüyor.

25 ve 34 yaşları arasındaki katılımcı grubunun yüzde 68’i kripto paraları geleceğin finansı olarak görürken, 35 ve 44 yaş arasındaki katılımcılar için bu oran yüzde 61’de kaldı. Anket sonuçları daha genç jenerasyonların blok zinciri teknolojisine ve kripto paralara daha sıcak baktıklarını gösteriyor.

Katılımcıların yüzde 17’si, kripto paralara yatırım yaptığını söyledi. Yatırım yapanların çoğu, yatırımlarını sık aralıklarla takip ediyor. Katılımcıların yüzde 82’si telefonunda en az 1 adet kripto para takip uygulaması bulundururken, bunların yarısı ise her gün en az 1 kere uygulamaya girip kontrol ettiğini ve işlem yaptığını söylüyor. Katılımcıların yalnızca yüzde 14’ü, 1 haftayı kripto paralar ile ilgili hiçbir hamle yapmadan geçiriyor.

İlginizi çekebilir: Anket: Kadınlar Kripto Paralarla Ne Kadar İlgileniyor?

StarkWare Kurucu Ortağı ve Başkanı Eli Ben Sasson, anket sonuçları ile ilgili şu yorumda bulundu:

Anket sonuçları bize kripto paraların ne kadar yaygınlaştığını gösteriyor. Gelecekte ekonomiye yön verecek genç Amerikalılar, özellikle kripto para sektörüne ilgi duyuyor. Genç nüfusun kripto paralara yatırım yapması ve kripto paraları geleceğin finansı olarak görmesi çok önemli.

StarkWare bu anketi, StarkNet platformunun açılışına özel olarak gerçekleştirdi. Şirket gelecekte, blok zinciri uygulamaları geliştirmek ve sektördeki mevcut problemlere çözümler sunmak istiyor.

StarkWare Kurucu Ortağı ve CEO’su Uri Kolodny ise konu hakkında şunları söyledi:

Kripto paralara olan ilgi yoğun. Ancak blok zinciri teknolojisi bu kadar hızlı bir büyümeyi kaldıramayabilir. Bu yüzden sektöre daha “akıllıca” çözümlerin getirilmesi gerekiyor.

Adsiz tasarim 35 - Amerikalıların Yüzde 53'ü Kripto Paraları Geleceğin Finansı Olarak Görüyor!

Çoğu Amerikalı Kripto Paralardan Haberdar

Amerika Birleşik Devletleri şüphesiz ki kripto para sektöründe öncü bir ülke. Ülke vatandaşlarının çoğu kripto paralardan haberdar. Kasım 2021 tarihinde 10 bin katılımcı ile yapılan bir başka çalışmanın sonuçlarına göre; katılımcıların yüzde 62’si konu ile ilgili temel bilgiye sahip. Diğer yüzde 24’lük dilim, konu ile ilgili az bir bilgiye sahip olduğunu söylerken yalnızca yüzde 14’ü daha önce Bitcoin, Ethereum ve benzerlerini duymadığını ifade ediyor.

Aynı ankette, katılımcıların yüzde 16’sının kripto para yatırımı yaptığı görülüyor. Kripto para sektörüne en hevesli ve girişken grup ise 18 ila 29 yaşları arasındaki erkekler. Bu grubun yüzde 43’ü kripto paralara yatırım yaparak işlemler gerçekleştirmiş.

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar