Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41375.69
-5.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2175.12
-7.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.67
0.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.2
-3.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Andreessen Horowitz İle Kripto Para Dünyası 101!

Clock
Paylaş
Andreessen Horowitz İle Kripto Para Dünyası 101!

ABD merkezli, büyük bir girişim sermayesi firmasi olan Andreessen Horowitz, kripto para odaklı eğitimlerine dair materyal yayınlamaya başladı.

Ayrıca a16z olarak bilinen şirket, endüstri girişimcileri için 7 haftalık eğitim kursu olan “Crypto Startup School’un” çevrimiçi sürümünü yayınlamaya başladı.

728×90 muhabbit - Andreessen Horowitz İle Kripto Para Dünyası 101!300x250 muhabbit - Andreessen Horowitz İle Kripto Para Dünyası 101!

13 Mayıs’tan itibaren TechCrunch aracılığıyla iki ders yayınlanırken, materyalin geri kalanı, Andreessen Horowitz firmasının internet sitesinde yer alacak.

Kripto Yöneticileri ve Alanının Uzmanları

A16z’nin ortağı Chris Dixon tarafından yapılan açıklamaya göre, “Kripto Ağlar ve Önemi” adı altındaki ilk sunum, blockchain teknolojisinin akıllı telefonlar ve internetten sonra en büyük bilgi işlem platformu haline gelebileceği hakkında. Ayrıca Dixon, blockchain teknolojisinin dünya üzerindeki girişimcilere ve geliştiricilere bir çok olanak sağlayacağını söyledi.

İkinci sunum ise, Stanford Üniversitesi’nde görev alan, Şifreleme ve Bilgisayar Güvenliği Profesörü Dan Boneh tarafından veriliyor. Sunumda, blok zincirlerin kriptografik kökenlerini ve kişiye özel anahtarlar, madencilik ve ayrıca zero-knowledge proofs ile ilgili temel bilgilerden bahsediliyor.

Henüz yayınlanmamış olan 12 konferans ise, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, bir melek yatırımcı olan Balaji Srinivasan ve Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Denetçisi Ofisi Başkanı Brian Brooks tarafından gerçekleştirildi.

Şubat ayının sonundan nisan ortasına kadar Menlo Park, Kaliforniya’da gerçekleştirilen kursa, ABD ve diğer ülkelerden gelen binlerce başvuru arasından sadece ve sadece 45 öğrenci seçildi.

A16Z’nin Kripto Yatırımları

A19z, Libra, Ripple ve Coinbase gibi büyük projelere yatırım yaptığı gibi, ayrıca bu alanda faaliyet gösteren büyük ana girişim sermayesi firmalarından biridir. Şirketin, ilk kripto odaklı fonunda yaklaşık 515 Milyon$ topladığı ve başlangıçta koydukları hedefin 65 Milyon$ fazlasını aldı. Bu durumda, a16z’nin kripto paralar ile ilgili yatırımına devam edeceği aşikar.

Facebook, Twitter, Groupon gibi markaların kısmi hisselerini elinde bulunduran şirketin, gelecek yıllarda adını çok daha fazla duyacak gibiyiz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar