BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Animoca Brands Formula E ile Dijital İçerik Anlaşması İmzaladı!

Anlaşma ile birlikte blockchain üzerinde oyun ve NFT’ler (non-fungible tokens) oluşturulması planlanıyor. Oluşturulacak oyun ile birlikte şirketin REVV Token’i için yeni bir kullanım alanı da oluşmuş olacak.

Yayın:

-

animoca brands

Animoca Brands yaptığı açıklama ile birlikte Formula E ile dijital içerik lisansı anlaşması yaptığını duyurdu.

Anlaşma ile birlikte blockchain üzerinde oyun ve NFT’ler (non-fungible tokens) oluşturulması planlanıyor. Oluşturulacak oyun ile birlikte şirketin REVV Token’i için yeni bir kullanım alanı da oluşmuş olacak.

Oluşturulacak oyun üzerindeki para biriminin REVV Token olması bekleniyor. Bu sayede oyunseverler REVV’in merkezsiz ekosistemine de giriş yapmış olacaklar.

REVV ekosistemi halihazırda Formula 1 ve MotoGP gibi diğer global oluşumlarla da işbirliği içerisinde bulunuyor.

Formula E

Formula E yarış dünyasını dijital dünyaya taşıyor. 2020 yılının başlarında ortaya konan E-Spor serileri ile yeni bir girişimde bulunan Formula E, gerçek dünyadaki sürüş fırsatlarını ve rekabetçi yapıyı dijitale taşıması ile tanınıyor. İlk olarak 2014 yılında elektrikli araçlar ile Çin’de bir sokak yarışı düzenleyerek elektrikli araç yarışlarını başlatan Formula E, dijital dünyada da benzeri girişimlerini sürdürüyor.

İklim değişikliğine karşı olarak elektrikli araçların adaptasyonu için çalışan Formula E, “sıfır karbon emisyonu” ile ortaya çıkan ilk yarış sporu olarak öne çıkıyor. Ek olarak Formula E bu alanda “sıfır karbon emisyonu” lisansını alan ilk spor olarak biliniyor.

Animoca Brands ile yapılan partnerlik sonucunda Formula E, uzun süreli bir anlaşmayı da başlatmış oldu. Blockchain üzerinde oluşturulacak oyun ile birlikte yarışçılar, araçlar gibi birçok farklı şey için NFT’ler oluşturulacak.

Ethereum “blockchain”i üzerinde ERC-20 Token olarak bulunan REVV Token, oluşturulacak tüm ürünler için öncelikli para birimi olacak. Tamamen dijital sahiplik mantalitesi ile ortaya çıkan REVV, kullanıcılara oyun ve varlıklar üzerinde tam kontrol sunmayı hedefliyor. REVV halihazırda blockchain üzerinde oluşturulan bir oyun olan F1 Delta Time tarafından da kullanılacak. F1 Delta Time’ın bu yılın sonuna doğru yayınlanması planlanmakta. Hazırlanan yeni blockchain tabanlı oyunun ise 2021 yılında yayınlanacak.

REVV Token halihazırda borsalarda alınıp satılmakta. Ek olarak burada bulunan linkten de REVV Token alabilmeniz mümkün.

Diğer blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitstamp XRP Spark Token Dağıtımını Destekleyecek!

Flare Network tokeni olan Spark Token’ın 12 Aralık’ta alınan cüzdan görüntüleri sonrasında dağıtılması planlanıyor.

Yayın:

-

Bitstamp Kripto Para Borsası

Kripto para borsası Bitstamp, XRP tutanlara verilecek olan Spark Token “airdrop”unu destekleyeceğini açıkladı.

Flare Network tokeni olan Spark Token’ın 12 Aralık’ta alınan cüzdan görüntüleri sonrasında dağıtılması planlanıyor.

Spark Token dağıtımı halihazırda Poloniex, Uphold gibi birçok platform tarafından da destekleniyor. Binance, Huobi ve OKEx gibi borsalar ise konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmış değil.

Airdrop zamanına oldukça az bir zaman kalmışken XRP fiyatında da ciddi bir ivmelenme yaşandı. Son iki gün içinde yüzde 100’den fazla artış yaşayan XRP, Tether’ı geçerek yeniden üçüncü sıraya yerleşmiş durumda.

XRP an itibarıyla 0.54 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Dev Rus Şirketi Gazprombank İsviçre’de Bitcoin Ticaretine Başladı!

Gazprombank (İsviçre), müşterileri için tamamen düzenlenmiş bir kripto para birimi yatırımı ve hesap yönetimi çözümü sunan ilk bankalardan biri oldu.

Yayın:

-

Rusya’nın en büyük bankalarından birinin yan kuruluşu olan Gazprombank İsviçre, İsviçre düzenleyicilerinin onayının ardından Bitcoin işlem hizmetini pilot olarak kullanmaya başladı.

19 Kasım tarihinde yapılan bir duyuruya göre Gazprombank, yeni kripto para birimi çözümünü fintech firması Avaloq ve kripto saklama sağlayıcısı Metaco gibi uzun süredir devam eden ortaklarıyla işbirliği içinde sunacağını bildirdi.

Gazprombank İsviçre CEO’su Roman Abdulin yaptığı bir açıklamada, yeni hizmetin kripto para işlemlerini geleneksel varlıklarla yapılan işlemler kadar kolay hale getirmeyi amaçladığını söyledi. CEO ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Dijital varlıklar, müşterilerimiz ve küresel ekonomi için giderek daha önemli hale gelecek. Küresel kripto ve blockchain ekosisteminin daha da geliştirilmesi için önde gelen İsviçre merkezli kuruluşlarla birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Gazprombank İsviçre, ilk BTC işlemlerini başlatmanın yanı sıra, bankanın sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP) için yasal uyumluluğa odaklanan büyük bir endüstri birliği olan OpenVASP’ye katıldığını da duyurdu.

2019 yılının sonlarında başlatılan OpenVASP, VASP’lere  Finansal Eylem Görev Gücü tarafından getirilen “seyahat kuralı” olarak adlandırılan Kara Para Aklamayı Önleme yönetmeliğine uymada yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Duyuruya göre Gazprombank İsviçre, İsviçre kripto borsası Bitcoin Suisse ve yerel kripto bankası Sygnum gibi büyük endüstri firmalarının yanı sıra OpenVASP’ye katılan ilk bankacılık kurumu oldu.

Gazprombank İsviçre’den gelen bu son haber, bankanın İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu’ndan kurumsal ve kurumsal müşterilerine Ekim 2020’nin sonlarında kripto saklama ve ticaret hizmetleri sunmak için onay almasının hemen ardından geldi. Tamamen Rusya merkezli Gazprombank’a ait olan Gazprombank’ın İsviçre 2018 yılından itibaren İsviçre’de kripto hizmetleri başlatmaya hazırlandığı biliniyor.

Bunun yanında Gazprombank, yurtdışında kripto ve blockchain ile ilgili hizmetlere öncülük eden tek Rus bankası değil. Eylül 2020’de, ülkenin en büyük devlet bankası olan Sberbank, İsviçre’deki yan kuruluşu aracılığıyla emtia ticareti finansmanı için blockchain tabanlı bir platforma katıldığını duyurmuştu.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.