Muhabbit

Anket: 2022 Yılında Bitcoin Ne Kadar Olacak?

PlanB tarafından düzenlenen ve 178 bin katılımcının cevapladığı anketin sonuçları haberimizde sizlerle.

anket bitcoin

kripto para muhabbit

2021’in sonunda Bitcoin %60’lık bir yükseliş ile yılı kapatırken birçok insan için bu yine de bir hayal kırıklığı oldu. Sebebi ise Bitcoin’in 6 haneli rakamlara ulaşamaması (+100 bin dolar) ve son 2 ay içerisinde %30’dan fazla bir düşüş yaşaması.

1,7 milyon takipçiye sahip Bitcoin analisti PlanB, Bitcoin’in 2022 yılındaki değeri için bir anket başlattı. Anketin sonuçlarına göre katılımcıların %50’sinden fazlası 2022 sonuna kadar Bitcoin’in 100 bin dolar bandını aşacağına inanıyor. Katılımcıların %24’ü ise, Bitcoin’in yeni yılda 50 bin doları geçemeyeceği düşüncesinde.

100 Bin Dolar Olacak mı?

Anketi incelemeden önce şunu bilmekte fayda var: Anket sonuçları büyük oranda piyasanın o anki durumuna ve insanların psikolojilerine bağlı. Örnek olarak Eylül 2020’de yapılan başka bir ankette; Bitcoin 10 bin dolar seviyesinde gezinirken katılımcıların çoğunluğu 2021 yılında Bitcoin’in 55 bin dolar üzerine çıkamayacağı inancındaydı. Bugün ise görüyoruz ki Bitcoin bunu başardı.

Mart 2021 tarihine geldiğimizde ise Bitcoin 55 bin doların üzerindeydi. O gün yapılan ankete göre katılımcıların çoğu Bitcoin’in 100 bin dolar üzerine çıkacağını söylemişti. Bazıları daha da ileri gitti ve 500 bin doları göreceğini düşündü.

Bugüne geldiğimizde, havada biraz korku iklimi hakim. Bitcoin’in son 2 ayda 69 bin dolar bandından %30’u geçen bir düşüş sergilemesi, yatırımcıların optimistik tahminler yürütmelerinin önüne geçiyor.

Ancak her şeye rağmen Bitcoin’e inanlanlar hiç az değil. İşte 29 Aralık 2021 tarihinde 178 bin kişinin katıldığı PlanB’nin yaptığı anketin sonuçları:

Daha fazla anket haberi için buraya bakabilirsiniz.

2021 Aslında İyi Geçti

Mevcut olumsuz havayı bir süreliğine es geçersek, 2021 yılında kripto para ekosistemindeki önemli çıkışın da farkına varabiliriz. Birçok ATH (tüm zamanların en yüksek değeri) gördüğümüz 2021’de Bitcoin de belirttiğimiz gibi 69 bin dolar seviyesine erişti.

Son 2 ayda 20 bin dolar kadar bir değer kaybı yaşamasına rağmen, 2021 yılının tamamına baktığımızda %60’lık bir çıkış yakalamış olduğunu görüyoruz.

Enflasyona karşı yatırımlarını korumak ve birikimlerini artırmak isteyen yatırımcılar Bitcoin ve türevlerine yatırım yapmakla, altın da dahil olmak üzere birçok geleneksel yatırım aracından daha fazla kazanç elde ettiler. Bu da 2022’ye umutla bakmamızı sağlıyor ki anket sonuçları da bu doğrultuda olmuş.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version