Muhabbit

Anket: Amerikalıların Yüzde 25’i Kripto Paralara Yatırım Yapacak!

Huobi geçtiğimiz günlerde bir rapor yayımladı. Rapor, ABD vatandaşları arasında yapılan bir anketin sonuçlarını içeriyor.

abd bitcoin

abd bitcoin

ABD vatandaşları arasında yapılan bir anket ilgi çekici sonuçlara sahip. Şu anda herhangi bir kripto para yatırımı olmayan ABD’lilerin yüzde 25’i bu alana yatırım yapmayı planladıklarını söylüyor. Kripto para yatırımı olanlar ise, 2021 yılının iyi geçtiği yönünde ortak bir görüşe sahip.

2021 Kripto Paralar için İyi Geçti

Kripto para borsası Huobi geçtiğimiz perşembe günü (13.01.2022) bir rapor yayımladı. “2022 Kripto Para Algısı” başlıklı raporda insanların kripto paralara olan bakış açıları ve yükselen trendler hakkındaki görüşleri irdeleniyor. Rapor için sağlanan veri ise; Huobi tarafından yapılan bir anketin sonuçları.

Daha fazla Huobi haberi için buraya bakabilirsiniz.

Ankete 18 yaş üzeri 3.144 ABD vatandaşı katılmış. Katılımcıların yüzde 47’si erkek ve yüzde 53’ü kadınlardan oluşuyor.

Katılımcıların çoğu 2021 yılının kripto paralar için verimli bir yıl olduğunu düşünüyor. Dikkat çeken bir diğer bilgi ise; kripto para yatırımı olanların yüzde 70’inin yatırımlarına 2021 yılı içerisinde başlamış olması.

Kripto para piyasası 2021 yılında önemli bir büyüme gösterdi. Ancak bu piyasa, hala çoğu insan için yabancı.

Sonuçlara göre katılımcıların yüzde 47’si herhangi bir kripto para yatırımına sahip değil ve yatırım yapmayı da planlamıyor. Yüzde 28’i ise kripto para yatırımına sahip. Diğer bir yüzde 25, bu piyasayı merak ettiklerini ve gelecekte yatırım yapmak istediklerini ifade ediyor.

Daha fazla kripto para haberi için buraya bakabilirsiniz.

Kripto Paraların Geleceği Nasıl Olacak?

Katılımcılara kripto paraların geleceği hakkında sorulduğunda ise, yüzde 42’si bu konuda bir fikir beyan edebilecek kadar yeterli bilgiye sahip olmadığını söylüyor. Katılımcıların yüzde 23’ü, kripto paralara güven duymuyor ve bu piyasanın bir “scam” olduğunu düşünüyor. Yüzde 19’luk bir dilim kripto paraların gelecekte paranın yerine geçeceğine inanırken, yüzde 16’lık dilim ise piyasanın büyüyeceğini ama “o kadar da” büyümeyeceğini söylüyor.

Kripto paralara yatırım yapanlara yöneltilen soruların cevapları ise şöyle bir dağılım göstermiş:

Ankette kripto para yatırımcılarına geleceğin trendleri de sorulmuş. Katılımcıların yüzde 37’si NFT ve DeFi‘ın geleceklerini parlak görürken, metaverse yüzde 36 ile onları takip ediyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version