Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $38848.02
0.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2123.3
1.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.09
0.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.3
-0.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ankete Göre Japonya’daki Kripto Para Yatırımcıları Yüzde 26’sı NFT’yle İşlem Yaptı!

Büyük Japon kripto para borsası Coincheck, Mart 2021’de kendi NFT pazarını başlattı.

Clock
Paylaş
Ankete Göre Japonya’daki Kripto Para Yatırımcıları Yüzde 26’sı NFT’yle İşlem Yaptı!

Büyük Japon kripto borsası BitBank, Japon kripto para piyasasındaki NFT trendlerini inceleyen çevrim içi bir anket gerçekleştirdi.

Yapılan bir ankete göre, Japonya’daki dört kripto para yatırımcısından biri, değiştirilemez “token”lar (NFT) üzerinden işlem yapmış durumda görünüyor.

728×90 muhabbit - Ankete Göre Japonya'daki Kripto Para Yatırımcıları Yüzde 26'sı NFT'yle İşlem Yaptı!300x250 muhabbit - Ankete Göre Japonya'daki Kripto Para Yatırımcıları Yüzde 26'sı NFT'yle İşlem Yaptı!

Anket sonuçlarını Perşembe günü (25 Kasım 2021) açıklayan BitBank, 26 Ekim 2021 ile 1 Kasım 2021 tarihleri arasında 2.061 kripto para kullanıcısıyla anket yaptığını açıkladı. Ankete katılanlar; BitBank müşterileri ve Twitter üzerinden rastgele kripto para sahiplerinden oluşuyor.

Anket sonuçlarına göre, Japon kripto para yatırımcılarının %26’sının bir zamanlar NFT sahibi olduğunu ve NFT yatırımcılarının genellikle 20 ve 40 yaş arasındaki insanlardan oluşuyor.

Katılımcıların %60’ı NFT’lerini uzun vadeli bir yatırım olarak gördüklerini söyledi.

Anketin sonuçlarına göre, NFT sahiplerinin %39’u NFT’lerini hiç satmadıklarını ve değerlerinden emin olmadıklarını belirtirken, katılımcıların %22’den fazlası NFT’lerini satmadıklarını ancak değerlerinin farkında olduklarını belirtti. Ankete katılanların %19’u ise NFT satışından kârla ayrıldıklarından bahsetti.

Raporda ayrıca sanatın Japon kripto pazarındaki NFT’ler için ana tema olmaya devam ettiğini ve ardından oyunlar, metaverse, eğlence ve sporun takip ettiği belirtiliyor.

NFT endüstrisi, kripto para borsası Coincheck’in Mart 2021’de kendi NFT pazarını başlatmasıyla Japonya’da giderek daha popüler hale geldi.

Japonya’da anime ve manga kültürü çok yaygın olduğu herkes tarafından bilinir. Japonya’nın sahip olduğu bu kültür dünya çapında da çokça biliniyor. Çoğu kullanıcı Japonya’nın NFT sektörüne liderlik etmesi gerektiğini düşünüyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar